Papež František: Irští biskupové se vydali na poctivou cestu usmíření

Papež František: Irští biskupové se vydali na poctivou cestu usmíření
29. srpna 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Papež František se během generální audience ve Vatikánu vrátil ke své apoštolské návštěvě Irska. V souvislosti se zneužíváním v církvi prosil za odpuštění a ujistil, že irští biskupové pracují na nápravě.

Na náměstí svatého Petra ve Vatikánu dopoledne proběhla pravidelná generální audience s papežem Františkem. V minulé katechezi se římský biskup věnoval druhému z Božích přikázání o zneužívání Hospodinova jména. Dnes výklad desatera přerušil a vrátil se k víkendové apoštolské návštěvě Irska, kde se konalo deváté Světové setkání rodin.

Papež uvedl, že jeho přítomnost v Dublinu měla být také sdílením bolesti a hořkosti v důsledku utrpení, zapříčiněného v této zemi různými formami zneužívání ze strany církve a skutečnosti, že církevní autority ne vždy uměly vhodným způsobem čelit těmto zločinům. „Několikrát jsem prosil Pána za odpuštění těchto hříchů, za pohoršení a smysl zrady. Irští biskupové se vydali na poctivou cestu očištění a usmíření s těmi, kdo trpěli v důsledku zneužívání a s pomocí národních autorit vytvořili řadu přísných pravidel, aby zajistili bezpečnost mladých“, uvedl papež František

V závěru audience papež František oznámil místo dalšího konání Světového setkání rodin. Uskuteční se v roce 2021 v Římě.

NyníHudební siesta
Skladba: Symfonie C dur opus 11 (1790) - Larghetto con motto.Affertuoso; Autor: Vranický Pavel; Dirigent: Gregor Bohumil; Soubor: Dvořákův komorní orchestr
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
16:00Za 5 pět