Na setkání v Dublinu byla představena kniha YOUCAT for Kids

Kniha YOUCAT for Kids, katechismus pro děti, byla představena
27. srpna 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Vídeňský arcibiskup, kardinál Christoph Schönborn, prezentoval v rámci Světového setkání rodin v Dublinu novou knihu YOUCAT for Kids - katechismus pro děti, která vychází z tradice Katechismu pro mládež YOUCAT.

Kniha vznikala téměř pět let za pomoci teologů, pastoračních pracovníků, rodičů, ale i desítek dětí, uvedla Michaela von Heeremann, jedna za spoluautorek knihy. "Sestavit katechismus pro děti je mnohem složitější než pro mládež, protože se nelze skrývat za obtížné výrazy. Významné místo v knize zaujímají ilustrace, děti se nejprve dívají na obrázky, protože mnohým se ještě nelíbí číst," vysvětluje Michaela von Heeremann.

„V dějinách církve nastal velký okamžik,“ zdůraznil předseda Rakouské biskupské konference, která vystupuje jako oficiální vydavatel knihy. „Děti jsou totiž teologové a z jejich úst mnohdy vycházejí vysoce teologické otázky,"  dodal kardinál Schönborn. Vznik knihy Youcat, katechismus katolické církve pro mládež, podnítil v roce 2011 papež Benedikt XVI., který napsal předmluvy ke všem svazkům. Předmluvu ke Katechismu pro děti sepsal papež František, v níž vyzývá rodiče, aby pomohli dětem objevit Ježíšovu lásku a předat jim víru, kterou oni sami přijali od svých rodičů.