Papež František cestou z Dublinu odpovídal na dotazy novinářů

Papež František cestou z Dublinu odpovídal na dotazy novinářů
28. srpna 2018 Události Autor: Petr Pospíšil

Během zpátečního letu z Dublinu do Říma poskytl papež František na palubě letadla prostor novinářům, kteří ho při každé apoštolské cestě doprovázejí, a tři čtvrtě hodiny odpovídal na jejich otázky.

Jen okrajově se týkaly Světového setkání rodin a Irska. Neustále se vracela tématika sexuálních deliktů, jedna otázka se týkala migrace. Papež mluvil o rozdílu mezi informováním a vyšetřováním v souvislosti s případem falešného obvinění několika kněží z pedofilie ve Španělsku.

Vyjádřil se také k výzvě k odstoupení, kterou mu veřejně adresoval emeritní vatikánský diplomat arcibiskup Carlo Vigano. V této souvislosti novináře vyzval, aby se s textem arcibiskupa Vigana detailně seznámili a utvořili si názor sami.

Papež odpověděl rovněž na otázku, co by řekl rodičům, jejichž potomek by přiznal svou homosexuální orientaci. Nakonec vyzdvihnul víru a rozvážnost irského lidu, jak ji vnímal během své návštěvy Zeleného ostrova.

Plné znění tiskové konference zveřejňuje v českém jazyce portál Vatican News.

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert d-moll pro kytaru a orchestr - Andante; Autor: Fasch Johann Friedrich; Dirigent: Warchal Bohdan; Sóla: Zsapka Jozef - kytara; Soubor: Slovenský komorní orchestr
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony