V Dublinu probíhá Světové setkání rodin

V Dublinu probíhá Světové setkání rodin
22. srpna 2018 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Motto setkání "Evangelium rodiny - radost pro svět" vychází z apoštolské exhortace papeže Františka Amoris laetitia. Na deváté světové setkání putují rodiny tentorkát do Irska, kde stráví čas od 21. do 26. srpna 2018.

Účastníci teologicko-pastoračního kongresu, který probíhá v první části programu, prožívají několik dní s tématy víra, naděje a láska v rodině. "Teologicko-pastorační kongresy se vždy nesly v duchu naděje. Vystupovali biskupové i laici, svědectví byla vždy neuvěřitelně živá a radostná,"  řekla nám Marie Oujezdská, ředitelka Národního centra pro rodinu, která se kongresu pravidelně účastní.

Papež František přivítá rodiny z celého světa na sobotním Festivalu rodin. Ten navštíví na sedmdesát tisíc lidí a celý večer bude pojat jako slavnostní koncert a přehlídka umění. Program bude zaměřený na hlavní priority papeže, jako jsou migranti, chudí, mír a láska po celém světě. Světové setkání rodin vyvrcholí nedělní mší svatou v dublinském Phoenix Parku.

Z České republiky se do Irska vydaly desítky poutníků. Kristýna Zemánková, vedoucí královehradeckého Centra pro rodinu, prožívá setkání s komunitou Chemin Neuf v rámci manželské duchovní formace Kána. "Od setkání očekávám společenství, v jehož středu bude Kristus, a přítomnost Ducha svatého," dodává.

Světovému setkání rodin se podrobněji budeme věnovat v pořadu Všimli jsme si, který vysíláme tento pátek 24. srpna 2018 od 16 hodin, opakujeme v sobotu v 11.05. Zazní například rozhovor s ředitelkou Národního centra pro rodinu Marií Oujezdskou a přímo z Dublinu nabídneme ohlasy biskupa Josefa Nuzíka.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony