Události

V Praze jednala Anglikánsko-starokatolická mezinárodní koordinační rada

V Praze jednala Anglikánsko-starokatolická mezinárodní koordinační rada

21. ledna 2019, 07:03

V druhé polovině uplynulého týdne se v Praze sešla Anglikánsko-starokatolická mezinárodní koordinační rada. Toto církevní grémium, složené z biskupů a delegátů jmenovaných Anglikánskou koordinační radou světového společenství anglikánských církví a Mezinárodní biskupskou konferencí starokatolických církví Utrechtské unie vzniklo z iniciativy arcibiskupů Canterbury a Utrechtu v roce 1998 a je společným orgánem koordinujícím spolupráci těchto dvou církevních rodin se zvláštním zřetelem ke kontinentální Evropě.

Vybíráme z událostí 21. ledna 2019

21. ledna 2019, 05:00

Stručný přehled událostí očekávaných v pondělí 21. ledna 2019.

Z událostí 20. ledna 2019

20. ledna 2019, 05:00

Stručný přehled událostí očekávaných v neděli 20.ledna 2019.

Papež kondoloval rodině zavražděného polského starosty

Papež kondoloval rodině zavražděného polského starosty

19. ledna 2019, 18:20

Tisíce lidí přišly do baziliky Nanebevzetí Panny Marie v polském Gdaňsku na pohřeb zavražděného starosty Pawla Adamowicze. Obřadu se zúčastnili prezident Andrzej Duda, předseda Evropské rady Donald Tusk a řada zahraničních hostů. Gdaňský arcibiskup Slawoj Leszek Glodz předal vdově Magdaleně Adamowiczové a dvěma dcerám vyjádření soustrasti od papeže Františka a růžence, které všem třem pozůstalým poslal.

Výročí Palachovy smrti připomínají kostelní zvony i bohoslužby

Výročí Palachovy smrti připomínají kostelní zvony i bohoslužby

19. ledna 2019, 16:48

Různé pietní akce v celé republice i v zahraničí připomínají 50 let od smrti Jana Palacha. Na památku tohoto studenta a jeho mravního apelu v životní oběti se dnes rozezní kostelní zvony v Praze či Olomouci.

Poutníci v Panamě navazovali vztahy s místními při misijním dni

Poutníci v Panamě navazovali vztahy s místními při misijním dni

19. ledna 2019, 11:27

Seznámení s panamskými obyvateli při misijním dni mají za sebou čeští účastníci Světového setkání mládeže, kteří pokračují v přípravném programu ve farnosti Pražského Jezulátka v Buena Vista.

Připomínky Jana Palacha a další události 19. ledna

19. ledna 2019, 05:00

Stručný přehled událostí očekávaných v sobotu 19. ledna 2019.

Papež František: "Jednota křesťanů je plodem Boží milosti."

Papež František: "Jednota křesťanů je plodem Boží milosti."

18. ledna 2019, 18:13

Křesťané a představitelé různých církví se dnes k večeru sešli v bazilice svatého Pavla za hradbami ve Vatikánu. Na nešporách v bazilice svatého Pavla za hradbami, kterým předsedal papež František, tak společně zahájili Týden modliteb za jednotu křesťanů.

Jak hlásat evangelium v Asii? Skončila konference v Bangkoku

Jak hlásat evangelium v Asii? Skončila konference v Bangkoku

18. ledna 2019, 15:51

V Bangkoku dnes skončila čtyřdenní schůze zástupců z vatikánské Kongregace pro nauku víry a asijské biskupské konference. Kolokvium v Thajsku se konalo za účelem diskuze o svědectví evangelia na asijském kontinentu.

Skauti hledali chlapce z padesát let staré fotografie

Skauti hledali chlapce z padesát let staré fotografie

18. ledna 2019, 11:36

Čeští skauti našli chlapce, který na fotografii pořízené na pohřbu Jana Palacha zdravil skautským pozdravem smuteční průvod. Snímek fotografa Miloně Novotného se objevil v českém i zahraničním tisku, visel ve skautských klubovnách a byl i na obálce knihy historika Petra Blažka.

Začátek Týdne modliteb za jednotu křesťanů i další události pátku 18. ledna

18. ledna 2019, 08:13

Začíná Týden modliteb za jednotu křesťanů. Jeho letošním mottem je verš z páté knihy Mojžíšovy „Budeš usilovat o spravedlnost, a jen o spravedlnost.“ Texty pro ekumenická setkání letos připravili zástupci různých křesťanských společenství v Indonésii. „Ekumenismus není volitelnou věcí. Záměrem je nechat uzrát společné a harmonické svědectví, potvrzené pravdivostí a podporou těch nejslabších a konkrétními, přiměřenými a účinnými odpověďmi,“ uvedl římský biskup v závěru středeční generální audience.
Pátek 18. ledna přinese také další události:

Připravuje se zlepšení ochrany moravskoslezských dřevěných kostelů

Připravuje se zlepšení ochrany moravskoslezských dřevěných kostelů

17. ledna 2019, 17:11

U dvou třetin dřevěných kostelů v Moravskoslezském kraji je vysoké riziko, že by je případný požár zcela zničil. Potřebovaly by vybavit minimálně elektrickou požární signalizací (EPS). To dnes prohlásil náměstek ředitele moravskoslezských hasičů pro prevenci Miloš Střelka. Vedoucí stavebního odboru ostravsko-opavského biskupství Václav Kotásek uvedl, že jsou připraveny projekty na vybavení EPS zatím pro šest kostelů. Většina z nich by se měla zhotovit letos.

Nová jmenování v Brněnské diecézi

Nová jmenování v Brněnské diecézi

17. ledna 2019, 13:18

Biskupství brněnské zveřejnilo jméno nového generálního vikáře. V pondělí  4. února uvede biskup Vojtěch Cikrle do úřadu svého světícího biskupa Mons. Pavla Konzbula. Ten ve funkci vystřídá dosavadního generálního vikáře Mons. Jiřího Mikuláška, který tuto službu vykonával 26 let, od 15. srpna 1992.

Na brněnském veletrhu se znovu představuje projekt Církevní turistiky

Na brněnském veletrhu se znovu představuje projekt Církevní turistiky

17. ledna 2019, 10:01

Nabídka takzvané církevní turistiky – návštěvy památek, ubytování v klášterech či na farách nebo poutnické stezky – se po roce opět představí na brněnských veletrzích cestovního ruchu Go a Regiontour. Na Výstavišti probíhají ode dneška do neděle, široké veřejnosti jsou určeny závěrečné tři dny. "Je to příležitost ukázat místa, kam se lidé mohou vydat nejen za odpočinkem a rekreací, ale také za duchovní inspirací," řekl brněnský biskup Vojtěch Cikrle.

Očekávané události 17. ledna 2019

17. ledna 2019, 06:46

Nabízíme výběh z očekávaných událostí ve čtvrtek 17. ledna 2019.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony