Pozvánky a informace z regionů

Pozvánky na Proglasu - to jsou tipy od vás a tipy pro vás! Na koncerty, výstavy, divadlo, ale také poutě, duchovní programy a vzdělávání zveme každý všední den v 7.15 a v sobotu od 9 hodin. Zvěte i vy  - pište na pozvanky@proglas.cz.

Pozvánky na koncerty a další hudební akce naleznete v samostatné sekci hudebního webu.

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Nahlédnutí až do světa menšího než atom

Nahlédnutí až do světa menšího než atom

Datum: 20. září 2018 — 1. března 2019 Místo: zábavní vědecký park  VIDA!

Zábavní vědecký park VIDA! nabízí výstavu „KUK“. Jejím prostřednictvím spolu s Ústavem přístrojové techniky Akademie věd České republiky představuje dobrodružnou výpravu ze světa viditelného pouhým okem až k částicím menším než atom. Čtyři tematické okruhy seznámí zájemce s výzkumy a přístroji z laboratoří předního vědeckého pracoviště.

Jihočeské muzeum: Hokej - budějcký fenomén

Datum: 21. prosince 2018 — 30. dubna 2019 Místo: České Budějovice, Jihočeské muzeum

Výstava pro všechny Budějčáky, hokejové příznivce a hlavně fanoušky klubu ČEZ Motor České Budějovice! 

Svět kostiček na Staré radnici v Náměšti

Svět kostiček na Staré radnici v Náměšti

Datum: 7. ledna 2019 — 24. února 2019 Místo: Stará radnice

Výstavní síň Staré radnice v Náměšti nad Oslavou patří hlavně hravým stavitelům, včera (7.1.) zde otevřeli výstavu „SVĚT KOSTIČEK – vstupte do světa LEGO“. Toto pozvání můžete přijmout až do neděle 24. února. Výstavu provází také soutěž pro děti. Ty mohou své dojmy z expozice namalovat a zasoutěžit si tak o stavebnici.

Brno: výstava k výročí narození tvůrce písma pro nevidomé

Brno: výstava k výročí narození tvůrce písma pro nevidomé

Datum: 8. ledna 2019 — 25. února 2019 Místo: Technické muzeum

Šest bodů ve dvou sloupcích po třech – to je definice Brailleova písma a zároveň i nedělitelná součást života některých lidí kolem nás. Těch, kteří trpí zrakovým postižením, či jejich příbuzných. Pomocí speciálního písma tak mohou nevidomí komunikovat a vést plnohodnotný život. Oddělení slepecké historie Technického muzea v Brně připravilo výstavu k 210. výročí narození tvůrce písma pro nevidomé. Výstava Louis Braille – tvůrce šestibodového písma bude otevřena od 8. ledna do 25. února.

Vyškov: Smím prosit?

Vyškov: Smím prosit?

Datum: 10. ledna 2019 — 24. února 2019 Místo: Velký výstavní sál Muzea Vyškovska

Nechte se okouzlit půvabem vějířů, objevte dobové módní doplňky a podívejte se na taneční pořádky. Muzeum Vyškovska vystavuje předměty z rozsáhlé sbírky Dagmar Klingerové.

Modelářská výstava v Jihlavě

Modelářská výstava v Jihlavě

Datum: 11. ledna 2019 — 8. května 2019 Místo: Muzeum Vysočiny

Jihlavské Muzeum Vysočiny nabízí možnost potěšit se pohledem na ikonické prostředky bojové techniky, které se zrodily v průběhu 20. století. Od 11. ledna až do 8. května je představuje na výstavě „Legendy v miniatuře“.

Mladá Boleslav: Život v kovu a sklu

Mladá Boleslav: Život v kovu a sklu

Datum: 15. ledna 2019 — 3. března 2019 Místo: Městský paláce Templ, Krajířova 102, Mladá Boleslav

V respiriu Městského paláce Templ v Mladé Boleslavi, se od 15. 1. do 3. 3. 2019 koná výstava uměleckého kováře Tomáše Vojtka a skláře Radka Kislingera nazvaná Život v kovu a sklu.

Exercicie FATYMu Vranov nad Dyjí

Exercicie FATYMu Vranov nad Dyjí

Datum: 17. ledna 2019 — 24. března 2019 Místo: fara Prosiměřice

Na faře v Prostiměřicích u Znojma můžete od ledna do března absolvovat některé z duchovních cvičení připravovaných Farním týmem z Vranova nad Dyjí. Mužům jsou uřčeny exercicie na téma Radujte se a jásejte!, které od 7. do 10. února povede jáhen Ladislav Kinc.  P. Marek Dunda pak od 15. do 17. února povede exercicie pro marianky na téma „Využitá šance“. Na třetí březnový týden je na prostiměřické faře připravována obnova s Ladislavem Kince na téma Hovory o víře, tentokráte pro ženy.

Dotazy a přihlášky můžete směřovat na faru ve Vranově nad Dyjí, k dispozici je vám adresa elektronické pošty marek@fatym.com, nebo telefon 733 755 978.

Kočárky babičky Boženky v jihlavském muzeu

Kočárky babičky Boženky v jihlavském muzeu

Datum: 18. ledna 2019 — 24. března 2019 Místo: Muzeum Vysočiny

Při návštěvě Jihlavy si určitě udělejte také čas na tamní Muzeum Vysočiny. V něm vás v současnosti čekají třeba také „Kočárky babičky Boženky“. Stejnojmenná expozice sestavená ze sbírky Boženy Dvořákové prezentuje až do 24. března kočárky hluboké i sportovní, v podobě kukaní či skříní, z různých materiálů a s různým pérováním, kočárky pro panenky včetně replik salónních loutkových kočárků od přelomu 19. a 20. století. Ty pak doplňují panenky všeho druhu stejně jako dětská chrastítka a šidítka či miminkovské oblečení.

Mohelnice: Křídla v průběhu času

Mohelnice: Křídla v průběhu času

Datum: 18. ledna 2019 — 7. dubna 2019 Místo: Muzeum Mohelnice

Krása a důmyslnost křídel, která vytvořila nejen příroda, ale i člověk. Výstava v sobě spojuje téma zoologické, jež popíše vývoj létacího aparátu v živočišné říši, a téma historické, přinášející svědectví o snaze člověka dobýt nebeský prostor, zejména ten nad Šumperskem.