Pozvánky a informace z regionů

Pozvánky na Proglasu - to jsou tipy od vás a tipy pro vás! Na koncerty, výstavy, divadlo, ale také poutě, duchovní programy a vzdělávání zveme každý všední den v 7.15 a v sobotu od 9 hodin. Zvěte i vy  - pište na pozvanky@proglas.cz.

Pozvánky na koncerty a další hudební akce naleznete v samostatné sekci hudebního webu.

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Víkendová setkání Pojďte a uvidíte ! v Moravských Budějovicích

Víkendová setkání Pojďte a uvidíte ! v Moravských Budějovicích

Datum: 13. října 2017 — 17. června 2018 Místo: klášter sestar boromejek

Sestry boromejky nabízejí víkendový program pro ty, kteří hledají své povolání a místo v církvi „Pojďte a uvidíte!“. Víkendová setkání s dobrovolnickou prací v domově pro seniory v Moravských Budějovicích s časem pro osobní i společnou modlitbu nabízejí v každém měsíci až do letních prázdnin. Podrobnosti najdete na stránkách http://www.boromejky.cz.

Komedie o umučení a slavném vzkříšení Pána a spasitele našeho Ježíše Krista v brněnské Martě

Komedie o umučení a slavném vzkříšení Pána a spasitele našeho Ježíše Krista v brněnské Martě

Datum: 26. října 2017 — 11. května 2018 Místo: divadlo Marta

Studenti herectví Divadelní fakulty brněnské JAMU pro aktuální sezónu nastudovali Komedii o umučení a slavném vzkříšení Pána a spasitele našeho Ježíše Krista. Pašijový příběh na motivy podkrkonošských sousedských her nabízejí od října do května ve studentském divadle Marta.

Brno: Kurz biblické hebrejštiny

Brno: Kurz biblické hebrejštiny

Datum: 30. října 2017 — 28. května 2018 Místo: budova Židovské obce Brno

Moravsko-slezská křesťanská akademie pořádá v akademickém roce 2017/2018 Kurz biblické hebrejštiny - četba biblických textů. Jeho náplní je četba vybraných pasáží hebrejského textu Bible a rozbor gramatiky. Přednášky probíhají v budově Židovské obce Brno na tř. Kpt. Jaroše 3 od října 2017 do května 2018 1 x týdně, vždy v pondělí od 16.45 do 18.15. Kurz je určen pro pokročilé studenty, v roce 2018/2019 organizátoři plánují otevřít také kurz pro začátečníky. Podrobnosti a možnost přihlášení nabízejí pořadatelé na adrese hebrejstina.brno@seznam.cz, nebo na telefonu tel.: 736 523 611.

Brno: Kurz psychososiální péče

Brno: Kurz psychososiální péče

Datum: 6. ledna 2018 — 30. června 2018 Místo: Brno

Osobní asistenci a tísňovou péči, poradnu pro pečující a domácí hospic Svatého Rocha poskytuje v Hustopečích (u Brna) sdružení pro pomoc a rozvoj Girasole. Pro ty, kdo pečují o své blízké doma, pořádá kurz „Nejste sami!“. Toto seznámení s nejrůznějšími poznatky z oblastí sociálních služeb, psychologie, a zdravotnictví nabízí o 14 sobotách od února do června příštího roku v Brně. Na tento akreditovaný kurz se můžete přihlásit na stránkách www.girasole.cz, nebo na telefonu 775 099 953.

Valašské Meziříčí: Svět kostiček

Valašské Meziříčí: Svět kostiček

Datum: 26. ledna 2018 — 29. dubna 2018 Místo: Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Výstava mnoha exponátů z téměř 300 000 dílků stavebnice Lego.

Výstava k animovanému filmu Fimrárum v brněnském Letohrádku Mitrovských

Výstava k animovanému filmu Fimrárum v brněnském Letohrádku Mitrovských

Datum: 27. ledna 2018 — 25. dubna 2018 Místo: Letohrádek Mitrovských

Letohrádek Mitrovských v Brně pro své, především dětské návštěvníky, ale i milovníky tvorby Jana Wericha, připravil na úvod roku výstavu k animovanému filmu „Fimfárum Jana Wericha aneb Do třetice všeho dobrého“.

Šumperk: Současné školství v Šumperku

Šumperk: Současné školství v Šumperku

Datum: 15. února 2018 — 13. května 2018 Místo: Vlastivědné muzeum Šumperk

Výstava zaměřená na prezentaci základního, středního, odborného, speciálního a uměleckého školství v Šumperku prostřednictvím „výstavních stánků“ umístěných ve Výstavní síni Vlastivědného muzea Šumperk. Jedinečná příležitost ukázat široké veřejnosti učební pomůcky, studijní úspěchy žáků, vítězství v soutěžích, zajímavé projekty, zaměření škol.   

Výstava „Atol a putující slunce“ na brněnském Špilberku

Výstava „Atol a putující slunce“ na brněnském Špilberku

Datum: 22. února 2018 — 29. dubna 2018 Místo: Špilberk

Muzeum města Brna dnes na hradě Špilberku zahajuje výstavu „Atol a putující slunce. Pavel Navrátil v dialogu se Zdeňkem Macháčkem, Miroslavem Šimordou a Bohumírem Matalem“. Expozici z děl brněnského malíře Pavla Navrátila doplňuje ukázka několika děl jeho blízkých kolegů. K vidění zde bude do 29. dubna. 8. března ( od 16 hodin) ji zpestří komentovaná prohlídka.

Jihlavská výstava 100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost

Jihlavská výstava 100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost

Datum: 22. února 2018 — 25. listopadu 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

Letošní významné výročí naší země si jihlavské muzeum připomene mimo jiné i výstavou „100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost“. Expozici vytvořenou ve spolupráci se Státním okresním archivem Jihlava tamní Muzeum Vysočiny zahájí ve čtvrtek 22. února v 17:00. Výstava potrvá do 25. listopadu.

Cirkus bude v Brně s premiérou Rozmarného léta

Cirkus bude v Brně s premiérou Rozmarného léta

Datum: 23. února 2018 — 8. června 2018 Místo: park Lužánky

V brněnském parku Lužánky vyroste cirkusové šapitó, které bude od února do června hostit Mezinárodní festival nového cirkusu, divadla a hudby. Jeho program otevře zítřejší (23.2.) premiéra inscenace činohry Nnárodního divadla Brno „Rozmarné léto“. Pro další čas pak organizátoři festivalu slibují celou řadu zahraničních novocirkusových produkcí a koncertů.