Jako nesmírně obohacující hodnotí program Světového setkání rodin v Římě delegáti z Česka

Jako nesmírně obohacující hodnotí program Světového setkání rodin v Římě delegáti z Česka
24. června 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Třetím dnem v Římě probíhá Světové setkání rodin na téma "Rodinná láska: povolání a cesta ke svatosti". Dva tisíce účastníků z různých zemí poslouchají přednášky a svědectví a debatují. Dnes například na téma identita a poslání křesťanské rodiny, prožívání víry v digitálním věku nebo duchovní růst dětí. O své dojmy se dnes podělili manželé Valéria a Václav Šmýrovi. 

"Já jsem tady nešel s žádným očekáváním, spíš v takové roli otevřeného mladého novice, a což se mi vždycky tak nějak jako vyplatilo. Je to tu obohacující. Prožíváme silné emoce, zasahující jsou hlavně ta reálná svědectví manželů z celého světa, kteří hovoří i těžkých událostech, např. o úmrtí dětí. Vše má jedno pojítko - víru," svěřil se se svými dojmy Václav Šmýra. Jeho manželka Valéria oceňuje i přínos pro svoji práci v Centru pro rodinu a sociální péči i roli mediátorky: "Je pro nás všechny povzbuzením vnímat důležitost hodnoty rodiny v mnoha různých situacích. Ukazuje to na potřebu společného nesení kříže a hledání jednoty."  

 

Zítra večer přítomné čeká mše svatá s papežem Františkem. Přímý přenos bude možné sledovat na slovenské televizi Lux od půl sedmé večer.

Kvůli omezení počtů účastníků v Římě se letos konají i setkání na diecézních úrovních - například na Tetíně, v Plzni nebo v klášteře Školských sester sv. Františka v Hoješíně a dalších.