Ostatní

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Olomouc: Využití metod kritického myšlení v katechezi a ve výuce náboženství

Olomouc: Využití metod kritického myšlení v katechezi a ve výuce náboženství

Datum: 28. dubna 2018 od 09:00 do 15:00 Místo: Biskupská kurie, Olomouc

Koncept praktických metod, technik a strategií, které vedou žáka k aktivnímu učení a současně k rozvoji komunikace jak s pedagogem, tak mezi žáky navzájem. Přednáší P. Pavel Lazárek.

Dobročinné koncerty Radostí Spojených Sborů

Dobročinné koncerty Radostí Spojených Sborů

Datum: 4. května 2018 — 20. května 2018 Místo: Brno, Praha, Kuřim

Zpěváci a muzikanti z několika pěveckých těles, z různých míst a tradic vytvořili uskupení Radostí Spojené Sbory. O Radost z hudby se chtějí podělit také při květnové sérii dobročinných koncertů v Brně, Praze a Kuřimi. Při nich vystoupí ve prospěch Domácího hospice Tabita, který umožňuje vážně nemocným a umírajícím lidem strávit závěr svého života plnohodnotně ve svém domácím prostředí a se svými blízkými.

Olomouc: Katecheze Dobrého pastýře

Olomouc: Katecheze Dobrého pastýře

Datum: 26. května 2018 od 09:00 do 15:00 Místo: Kurie, Biskupské nám. 2, Olomouc

Seminář vhodný pro katechety a rodiče, pod vedením lektorem Marie Zimmermannové a Marcely Fojtíkové Roubalové.

Společná cesta do francouzského Taizé

Společná cesta do francouzského Taizé

Datum: 27. července 2018 — 5. srpna 2018 Místo: Taizé

„Pojeďte s námi do Taizé, kde týden co týden během celého roku mladí lidé přicházejí ze všech zemí Evropy i z ostatních světadílů, aby se podíleli na setkáních, která se zaměřují na "vnitřní život a lidskou solidaritu".“ Tato slova stojí v pozvání na společnou cestu do malé francouzské vesničky, ve které žije komunita bratří přijímajících každý týden tisíce mladých věřících. Setkání jsou určena pro mladé a dospělé od 16 do 35 let a pro rodiny s dětmi. Společně s dalšími zájemci z celého Česka je můžete prožít na přelomu července a srpna. Další informace i možnost přihlášení nabízejí pořadatelé na stránkách http://spolecna-cesta-do-taize.webnode.cz/.

Duchovní obnova v La Salette v tichu hor

Duchovní obnova v La Salette v tichu hor

Datum: 4. srpna 2018 — 10. srpna 2018 Místo: La Salette

Zlínská cestovní kancelář Aleš Kučera připravuje Duchovní obnovu v La Salette v tichu hor se svatým otcem Františkem nad jeho exhortací o lásce v rodině Amoris laetitia. Vydat se na ni můžete 4. srpna ze Zlína, přes Brno, Prahu, Mnichov a Montreux. Program v La Salette slibuje liturgii i výlety do okolí, třeba na místo, kde se 19. září 1846 zjevila „Krásná paní z La Salette“. Při cestě zpátky počítají pořadatelé také s návštěvou Annecy a hrobu svatého Františka Saleského. Podrobnosti získáte na adrese info@ck-kucera.cz, nebo na telefonu 777 212 175.

Světové setkání rodin s papežem – Dublin 2018

Světové setkání rodin s papežem – Dublin 2018

Datum: 21. srpna 2018 — 24. srpna 2018 Místo: Dublin

Papež František zve rodiny celého světa na setkání do Irska, které proběhne v Dublinu od 21. – 26. srpna 2018. První část setkání od úterý 21. do pátku 24. srpna tvoří teologicko-pastorační kongres, poté následuje v sobotu v podvečer setkání pro rodiny pojaté jako slavnostní koncert a setkání vyvrcholí pontifikální mší svatou v neděli dopoledne. Podrobnosti o Setkání jsou k dispozici na www.rodiny.cz, které jsou překládány z oficiální stránky světového setkání www.worldmeeting2018.ie.