Ostatní

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Výstava Trinitas 30 v Bratislavě

Datum: 27. května 2018 — 24. června 2018 Místo: kostel Zvěstování Páně

Chvále a slávě Nejsvětější Trojice je věnována výstava třiceti tematických plakátů třiceti moravských, českých a slovenských autorů Trinitas 30. V neděli 27. května ji otevřou v Bratislavě – v kapli sv. Jana Evangelisty v kostele Zvěstování Páně na Františkánské ulici. Součástí vernisáže se začátkem v 15 hodin bude také děkovná bohoslužba či přednáška P. Ivana Baruse „Chtěl bys  poznat osoby Nejsvětější Trojice Otce, Syna i Ducha Svého?“. Výstava zde bude k vidění do 24. června.

Společná cesta do francouzského Taizé

Společná cesta do francouzského Taizé

Datum: 27. července 2018 — 5. srpna 2018 Místo: Taizé

„Pojeďte s námi do Taizé, kde týden co týden během celého roku mladí lidé přicházejí ze všech zemí Evropy i z ostatních světadílů, aby se podíleli na setkáních, která se zaměřují na "vnitřní život a lidskou solidaritu".“ Tato slova stojí v pozvání na společnou cestu do malé francouzské vesničky, ve které žije komunita bratří přijímajících každý týden tisíce mladých věřících. Setkání jsou určena pro mladé a dospělé od 16 do 35 let a pro rodiny s dětmi. Společně s dalšími zájemci z celého Česka je můžete prožít na přelomu července a srpna. Další informace i možnost přihlášení nabízejí pořadatelé na stránkách http://spolecna-cesta-do-taize.webnode.cz/.

Duchovní obnova v La Salette v tichu hor

Duchovní obnova v La Salette v tichu hor

Datum: 4. srpna 2018 — 10. srpna 2018 Místo: La Salette

Zlínská cestovní kancelář Aleš Kučera připravuje Duchovní obnovu v La Salette v tichu hor se svatým otcem Františkem nad jeho exhortací o lásce v rodině Amoris laetitia. Vydat se na ni můžete 4. srpna ze Zlína, přes Brno, Prahu, Mnichov a Montreux. Program v La Salette slibuje liturgii i výlety do okolí, třeba na místo, kde se 19. září 1846 zjevila „Krásná paní z La Salette“. Při cestě zpátky počítají pořadatelé také s návštěvou Annecy a hrobu svatého Františka Saleského. Podrobnosti získáte na adrese info@ck-kucera.cz, nebo na telefonu 777 212 175.

Světové setkání rodin s papežem – Dublin 2018

Světové setkání rodin s papežem – Dublin 2018

Datum: 21. srpna 2018 — 24. srpna 2018 Místo: Dublin

Papež František zve rodiny celého světa na setkání do Irska, které proběhne v Dublinu od 21. – 26. srpna 2018. První část setkání od úterý 21. do pátku 24. srpna tvoří teologicko-pastorační kongres, poté následuje v sobotu v podvečer setkání pro rodiny pojaté jako slavnostní koncert a setkání vyvrcholí pontifikální mší svatou v neděli dopoledne. Podrobnosti o Setkání jsou k dispozici na www.rodiny.cz, které jsou překládány z oficiální stránky světového setkání www.worldmeeting2018.ie.