V Římě začíná Světové setkání rodin, české páry doprovází biskup Nuzík z Olomouce

V Římě začíná Světové setkání rodin, české páry doprovází biskup Nuzík z Olomouce
22. června 2022 Události Autor: Jana Kuklová

Papež František dnes večer zahájí v Římě Světové setkání rodin. Katolická církev ho pořádá podesáté, naposledy se konalo v roce 2018 v irském Dublinu.

Do Říma přijelo kolem dvou tisíc účastníků, pro které jsou na další tři dny přichystané přednášky a panelové diskuze v aule Pavla VI. Tématem setkání je povolání a cesta ke svatosti. 

Z Česka dorazily tři manželské páry, které v Římě doprovází olomoucký pomocný biskup a biskup-delegát ČBK pro rodinu Josef Nuzík a P. Martin Sklenář z pražské arcidiecéze. “Myslím, že by se zde nesešla celá církev, kdyby na setkání chyběli duchovní. Ti tu jsou zastoupeni vždy jedním biskupem a knězem. My se snažíme vnímat, co v různých etapách svého života manželské páry prožívají a čím žijí,” vysvětlil v ranním vysílání Proglasu biskup Nuzík. Poslechněte si celý rozhovor, který s ním vedla moderátorka Alena Šedivá:

 

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta pro flétnu a basso continuo G dur - Allegro ma non troppo; Autor: Richter František Xaver; Sóla: Válek Jiří - flétna, Knoblochová Monika - cembalo, Nouzovský Petr - violoncello
02:00Za 5 pět
02:46Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Varhanní hudba
05:30Písničky pro sváteční...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony