Vysočina

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Třebíč: výstava Daruj dvakrát

Třebíč: výstava Daruj dvakrát

Datum: 8. listopadu 2018 — 31. prosince 2018 Místo: Galerie předsálí Národního domu

Centrum podpory rodin Ruth, Okresní hospodářská komora Třebíč a Městské kulturní středisko Třebíč zvou na II. prodejní výstavu Daruj dvakrát. Unikátní sbírka děl regionálních tvůrců vás do konce prosince čeká v Galerii Předsálí Národního domu v Třebíči. Umělecké dílo, které Vás osloví, si můžete zakoupit. Zároveň tak podpoříte rodiny potýkající se s těžkou životní situací, kterým Centrum Ruth prostřednictvím poradenství a prorodinných programů pomáhá.

Jihlava: výstava Hvězdné nebe nad námi

Jihlava: výstava Hvězdné nebe nad námi

Datum: 13. listopadu 2018 — 6. ledna 2019 Místo: Muzeum Vysočiny

Jihlavská astronomická společnost má 15 let. Jubileum připomene také na výstavě v tamním Muzeu Vysočiny. Pod titulem „Hvězdné nebe nad námi“ tam bude k vidění od 13. listopadu do 6. ledna.

Třebíč: výstava klientů denního stacionáře

Třebíč: výstava klientů denního stacionáře

Datum: 15. listopadu 2018 — 13. ledna 2019 Místo: Galerie Tympanon

„Rok v Úsměvu“ takový je titul výstavy obrazů klientů třebíčského Stacionáře Úsměv. Ten výstavou zahajuje oslavy 20. výročí založení služby. Vernisáž proběhne zítra (15. Listopadu) v 10 hodin v Galerii Tympanon Zámku Třebíč. Výstavu zahájí vystoupení žáků ZUŠ Třebíč. Jednotlivá díla, která vznikala pod vedením výtvarnice Jitky Janíkové, zde budou k vidění do 13. ledna 2019.

Telč: výstava Lidová malírna o Vánocích

Telč: výstava Lidová malírna o Vánocích

Datum: 22. listopadu 2018 — 6. ledna 2019 Místo: Muzeum Vysočiny, pobočka Telč

Jedním z letošních výročí je i to upomínající na založení Lidové malírny v Telči v roce 1908. Pro Telč je to natolik významné, že i předvánoční výstava v Městské galerii Hasičský dům je věnována této události. Expozici „Lidová malírna o Vánocích“ zde slavnostně zahájí už ve čtvrtek (22.11.) o čtvrté odpolední. V sobotu (24. listopadu) se její návštěvníci mohou těšit na ukázky adventní floristiky Hany Hinterhölzové a Petry Šalandové. Další sobota pak bude patřit dílně drátování.

Milé drobnosti - Historické kalendáře v jihlavském muzeu

Milé drobnosti - Historické kalendáře v jihlavském muzeu

Datum: 29. listopadu 2018 — 6. ledna 2019 Místo: Muzeum Vysočiny

K letošnímu adventu a vánočnímu období připravilo jihlavské muzeum netradiční výstavu. S podtitulem Milé drobnosti z ateliérů a dílen regionálních autorů a Historické kalendáře ze sbírek Muzea Vysočiny Jihlava ji otevře ve čtvrtek 29. listopadu v 17 hodin. K vidění pak bude do 6. ledna.

Jihlavská výstava Patchwork

Jihlavská výstava Patchwork

Datum: 30. listopadu 2018 — 6. ledna 2019 Místo: Muzeum Vysočiny

Prostor malého výstavního sálu jihlavského muzea bude od pátku 30. listopadu věnován specifické textilní technice – patchworku (anglicky patch – záplata, work – práce = vyrobeno ze záplat). Tato technika spočívá v pečlivém sešívání malých různě barevných kousků látek a tímto způsobem se vytvářejí zajímavé geometrické vzory. Předměty, které spatřily světlo světa díky této technice, zde budou k vidění do 6. ledna.

Telč: výstava Čas vánoční

Telč: výstava Čas vánoční

Datum: 1. prosince 2018 — 31. ledna 2019 Místo: Univerzitní centrum MU

V Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči se v sobotu 1.12. otevře výstava Čas vánoční. Tentokrát představí jihlavský betlém, ten bude v prostorách Cukrárny-Kavárny Haas k vidění do 31. ledna 2019.

Žďárský Živý betlém

Žďárský Živý betlém

Datum: 18. prosince 2018 Místo: náměstí Republiky

Farníci ze Žďáru nad Sázavou pořádají v úterý 18.12. na tamním náměstí Republiky „Živý Betlém“, toto tradiční vánoční divadelní představení pro děti se rozběhne se čtvrtou odpolední. V betlému se tradičně objeví nejen herci z řad studentů Biskupského gymnázia a Střední školy gastronomické Adolfa Kolpinga, ale také zvířecí herci, kteří ke žďárskému betlému už přes 20 let neodmyslitelně patří. Letos v něm bude k vidění i velbloud. Návštěvníci akce budou opět moci přispět dobrovolným vstupným na pomoc potřebným v Tanzánii a Ugandě. Ve stánku Kolpingova díla se budou moci zahřát teplým čajem, nebo si zakoupit výrobky z keramické a kovářské dílny z Terapeutické komunity v Sejřku.

SisterBand: Vánoční koncerty

Datum: 29. prosince 2018 od 17:00 — 30. prosince 2018 do 18:30 Místo: Rynárec, Horní Cerekev, Chvojnov

Základ SisterBandu tvoří sesterské dvojice: Členkami jsou Lída Vopálková, Marie Dvořáková, Tereza Havelková, Jarka Vopálková, Kristýna Dvořáková, Tereza Valková a Bára Plocková. V době mezi svátky vystoupí na následujících místech: 

Vánoční koncerty souboru Musica animata

Vánoční koncerty souboru Musica animata

Datum: 30. prosince 2018 — 6. ledna 2019 Místo: bazilika sv. Prokopa, kostel Navštívení Panny Marie, kostel sv. Jana Křtitele

Třebíčský hudební soubor Musica animata zve na trojici vánočních koncertů, při kterých nabídne výběr z nejznámějších koled v soudobé úpravě a také Missu brevis Jiřího Pavlicy. Velký smíšený pěvecký sbor, sólisté a orchestr se tak představí v neděli 30.12. od 18 hod. v bazilice sv. Prokopa v Třebíči, a 6. Ledna pak od 15 hodin v kostele Navštívení Panny Marie v Lomnici a od půl sedmé večerní v kostele sv. Jana Křtitele v Náměšti nad Oslavou.