Vysočina

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Žďár nad Sázavou: výstava Můj svět 2017

Žďár nad Sázavou: výstava Můj svět 2017

Datum: 2. října 2017 — 31. října 2017 Místo: Čechův dům

I letos na podzim vás ve Žďáru nad Sázavou čeká fotografická výstava pracovníků, dobrovolníků a klientů Charity Česká republika „Můj svět“. V Čechově domě ji slavnostní vernisáž otevře v pondělí 2. října v 15 hodin, k vidění zde pak bude po celý říjen.

Výstava k 125. výročí založení jihlavského muzea

Výstava k 125. výročí založení jihlavského muzea

Datum: 13. října 2017 — 12. listopadu 2017 Místo: Muzeum Vysočiny Jihlava

Ukázky z Dalbergovy sbírky ptáků, nerost lepidolit objevený poprvé na Vysočině, poháry z dvojitého stříbřeného skla, které vyrobila jihlavská firma Hugo Wolf, a řadu dalších exponátů uvidí návštěvníci jihlavského Muzeua Vysočiny. Expozici upomínající na 125. výročí svého založení otevře zítra (13.10.) , v prostorách muzejní půdy si ji pak můžete prohlédnout do 12. listopadu. Výstava, na níž návštěvníci najdou také informace o historii muzea a seznámí se s činností jednotlivých odborných oddělení, bude také součástí nabídky jihlavského muzea pro „Týden vědy“.

Výstava historických tříkolek v Náměšti nad Oslavou

Výstava historických tříkolek v Náměšti nad Oslavou

Datum: 16. října 2017 — 19. listopadu 2017 Místo: Stará radnice

V Náměšti nad Oslavou vás od pondělka bude čekat výstava historických tříkolek. Vernisáž expozice je ve výstavní síni Staré radnice připravována na 16. hodinu. Dětská vozítka si zde pak můžete prohlédnout do 19. listopadu.

Duchovní obnova pro rozvedené

Duchovní obnova pro rozvedené

Datum: 20. října 2017 — 22. října 2017 Místo: Heřmanov u Křižanova

Centrum pro rodinu a sociální péči Brno zve na Duchovní obnovu pro rozvedené. Na faře v Heřmanově u Křižanova jí pod titulem „Začít znovu aneb Jak dál po rozvodu a rozchodu“ bude provázet R. D. Ing Jan Kotík, působící v Brně-Řečkovicích. Pomoc vyrovnat se s rozpadem manželství, překonat minulost a znovu začít žít plnohodnotným životem stejně jako příležitost k načerpání a obnovení sil, naděje a radosti, prostor pro ztišení, sdílení a modlitbu nabízí od 20. do 22. října. Další podrobnosti spolu s možností přehlášení nabízejí pořadatelé na stránkách www.crsp.cz.

Třebíč: přednáška Pět spirituálních schopností mysli

Třebíč: přednáška Pět spirituálních schopností mysli

Datum: 23. října 2017 Místo: Paprsek naděje

Třebíčské Centrum služeb pro podporu duševního zdraví Paprsek naděje zve na přednášku “Pět spirituálních schopností mysli“. Možnost podívat se na svůj život z jiné perspektivy a získat vhled do toho, co udělat pro opravdovou změnu nabídne v pondělí 23. 10. od 17 hodin v sídle Paprsku naděje na ulici Generála Sochora Michal Horák.

Radostín nad Oslavou: workshop Dekorování starých knih

Radostín nad Oslavou: workshop Dekorování starých knih

Datum: 23. října 2017 Místo: Centrum pro rodiče s dětmi Kopretina Radostín nad Oslavou

Centrum pro rodiče s dětmi v Radostíně nad Oslavou Kopretina zve na dílnu věnovanou „Dekorování starých knih“. Vyrobit si ze staré knihy pěknou dekoraci nebo dárek můžete v radostínském sídle Kopretiny v pondělí 23. 10. od 14 do 17 hodin. Organizátoři doporučují přihlásit se předem na telefonu 730 193 505 a vybavit se vlastní starou knihou.

Telč: přednáška o cestě do afrických národních parků a rezervací

Telč: přednáška o cestě do afrických národních parků a rezervací

Datum: 23. října 2017 Místo: sál Univerzitního centra

Pobočka jihlavského Muzea Vysočiny v Telči zve na přednášku manželů Kláry a Pavla Bezděčkových „Splněný sen aneb Jambo, karibu Kenya!“. Jejich povídání o cestě za zvířaty do afrických národních parků a rezervací vás čeká v pondělí (23.10.) od 17 hodin v sále Univerzitního centra v Telči, to najdete na náměstí Zachariáše z Hradce.

Třebíč: seminář Závislosti a jak s nimi žít

Třebíč: seminář Závislosti a jak s nimi žít

Datum: 24. října 2017 Místo: Centrum podpory rodin Ruth

Centrum podpory rodin Ruth zve na seminář Mgr. Jaroslava Františka Žáka „Závislosti a jak s nimi žít“. V prostorách Centra Ruth na Karlově náměstí v Třebíči  (nad průchodem do restaurace Třebíčanka) vás čeká v úterý 24. 10. od 17 hodin. Lektor: pomůže rodičům lépe rozpoznat varovné příznaky v chování dítěte, které mohou být důsledkem užívání návykových látek. Přiblíží možnosti, jak mohou v těchto případech vhodně reagovat. Popíše důvody, proč se lidé stávají závislými, a odkáže na systém odborné péče v ČR. Na program je nutné se přihlásit do 20. 10. na tel. čísle 605 372 765 nebo na www.trebic.charita.cz.

Žďár nad Sázavou: beseda Finanční gramotnost

Datum: 24. října 2017 Místo: Centrum pro rodiče s dětmi Kopretina Žďár nad Sázavou

Centrum pro rodiče s dětmi ve Žďáru nad Sázavou Kopretina zve besedu s Mgr. Šárkou Zdražilovou věnovanou finanční gramotnosti. Tipy na to jak hospodařit s penězi, a jak nějaké peníze ušetřit vás v prostorách Kopretiny v atriu Hotelového domu Morava čekají v úterý 24. 10. od půl desáté dopolední.

Beseda o dětském zdraví v Bystřici nad Pernštejnem

Beseda o dětském zdraví v Bystřici nad Pernštejnem

Datum: 1. listopadu 2017 Místo: Centrum pro rodiče s dětmi Kopretina Bystřice nad Pernštejnem

Centrum pro rodiče s dětmi v Bystřici nad Pernštejnem zve na besedu na téma „Děti, kolektiv a jejich zdraví“. MUDr. Lenka Mičínová Sáblíková bude na otázky týkající se dětského zdraví i nemocí odpovídat ve středu 1. listopadu. V prostorách Kopretiny na Hornické ulici vás čeká od 16.30.