Vysočina

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Jihlavská výstava 100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost

Jihlavská výstava 100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost

Datum: 22. února 2018 — 25. listopadu 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

Letošní významné výročí naší země si jihlavské muzeum připomene mimo jiné i výstavou „100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost“. Expozici vytvořenou ve spolupráci se Státním okresním archivem Jihlava tamní Muzeum Vysočiny zahájí ve čtvrtek 22. února v 17:00. Výstava potrvá do 25. listopadu.

Výstava ke 110. výročí Lidové malírny v Telči

Výstava ke 110. výročí Lidové malírny v Telči

Datum: 20. dubna 2018 — 30. září 2018 Místo: knihovna Univerzitního centra Masarykovy univerzity

Telčské muzeum v pátek 20. dubna otevře výstavu upomínající na 110. výročí založení Školy pro lidovou malbu. Její výrobky, archivní dokumenty a výtvarné předlohy bude v knihovně Univerzitního centra Masarykovy univerzity prezentovat do 30. září.

Jarní mykologická poradna v jihlavském muzeu

Jarní mykologická poradna v jihlavském muzeu

Datum: 7. května 2018 — 25. června 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

V pondělí 7. května začne v jihlavském muzeu Vysočiny fungovat tradiční Jarní mykologická poradna - v předsálí expoziční budovy ji můžete navštívit každé pondělí od 16:00 do 17:00, a to až do 25. června.

Příběhy vojáků z Velké války na výstavě v Třešti

Příběhy vojáků z Velké války na výstavě v Třešti

Datum: 9. května 2018 — 30. září 2018 Místo: Muzeum Vysočiny Třešť

Pobočka Muzea Vysočiny v Třešti nově nabízí výstavu Příběhy vojáků z Velké války. S osudy osmi třešťských mužů, kteří bojovali v první světové válce, se na ní můžete seznámit od 30. září.

Jihlava: výstava Kouzlo Vysočiny

Jihlava: výstava Kouzlo Vysočiny

Datum: 29. května 2018 — 8. července 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

Od 29. května nabídne jihlavské muzeum v prostorách Kavárny Muzeum výstavu fotografií Tomáše Blažka „Kouzlo Vysočiny“. Jeho krajinářskou tvorbu z posledních tří let bude prezentovat do 8. července.

Akce cihla v Třebíči a Moravských Budějovicích

Akce cihla v Třebíči a Moravských Budějovicích

Datum: 4. června 2018 — 15. července 2018 Místo: Třebíč

Akce cihla, to je celostátní benefiční sbírková a osvětová kampaň na podporu moderních sociálních služeb pro lidi s mentálním postižením. Letos se do ní už po třinácté zapojí také Oblastní charita Třebíč. Ta se pokusí shromáždit peněžní dary na vybudování zahradního posezení se zahradním domkem pro lidi s mentálním postižením.

Třešť: výstava Cirkusový svět

Třešť: výstava Cirkusový svět

Datum: 14. června 2018 — 30. září 2018 Místo: Muzeum Vysočiny Třešť

Pobočka Muzea Vysočiny v Třešti nabízí od čtvrtka 14. června výstavu Cirkusový svět. Expozici sestavenou ze soukromých sbírek Františka Přinesdomů a Vlastimila Kašny a také ze sbírek Národního muzea, resp. jeho pobočky - Muzea české loutky a cirkusu v Prachaticích otevře v 17 hodin. Při vernisáži předvedou své umění POuLIČNÍCI z Divadelního souboru Karla Čapka z Třeště.

Příměstský tábor žďárské charity

Příměstský tábor žďárské charity

Datum: 16. července 2018 — 17. srpna 2018 Místo: Centrum pro rodiče s dětmi Kopretina

Oblastní charita ve Žďáru nad Sázavou připravuje na prázdniny příměstský tábor pro děti od 6 do 14 let. Tvůrčí a sportovní aktivity či výlety po okolí plné her a soutěží bude nabízet ve dvou termínech – od 16. do 20. července a od 13. do 17. srpna. Přihlásit se je ale třeba nejpozději do konce května, nejlépe v centru pro rodiče s dětmi Kopretina na Horní 22, na adrese kopretina1@zdar.charita.cz, nebo na telefonu 731 130 775.

Třebíč: beseda na téma Životní ztráty a způsoby jejich zvládání

Třebíč: beseda na téma Životní ztráty a způsoby jejich zvládání

Datum: 17. července 2018 Místo: Centrum podpory rodin Ruth

Jednotlivé druhy životních ztrát a jednotlivé fáze vyrovnávání se s nimi přiblíží třebíčská beseda na téma Životní ztráty a způsoby jejich zvládání. Program, který se zaměří také na potřeby zúčastněných, vhodné způsoby komunikace a řešení konfliktních situací vás čeká v úterý 17. července od 17 hodin v prostorách centra podpory rodin Ruth na Karlově náměstí v Třebíči.

Třebíč: 15. ročník festivalu židovské kultury Šamajim

Třebíč: 15. ročník festivalu židovské kultury Šamajim

Datum: 30. července 2018 — 4. srpna 2018 Místo: židovské město, Zadní synagoga

V polovině prázdnin bude Třebíč opět hostit festival židovské kultury Šamajim. Jeho 15. ročník, věnovaný zachránci židovských dětí třebíčskému rodákovi Antonínu Kalinovi, Začne 30. července vernisáží výstavy Heleny Bretfeldové „Zahrady života“. Do 4. srpna vás pak v třebíčské Zadní synagoze čeká například koncert dívčí klezmerové kapely Simcha, přednáška o židovských hřbitovech, nahlédnutí do kuchyně francouzských židů spojené s ochutnávkou nebo Muzicírování a povídání u košer vína s Cimbálovou muzikou Capella. Potřebné informace nabízí stránky www.samajim.cz.