Vysočina

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Jihlavská výstava 100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost

Jihlavská výstava 100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost

Datum: 22. února 2018 — 25. listopadu 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

Letošní významné výročí naší země si jihlavské muzeum připomene mimo jiné i výstavou „100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost“. Expozici vytvořenou ve spolupráci se Státním okresním archivem Jihlava tamní Muzeum Vysočiny zahájí ve čtvrtek 22. února v 17:00. Výstava potrvá do 25. listopadu.

Výstava ke 110. výročí Lidové malírny v Telči

Výstava ke 110. výročí Lidové malírny v Telči

Datum: 20. dubna 2018 — 30. září 2018 Místo: knihovna Univerzitního centra Masarykovy univerzity

Telčské muzeum v pátek 20. dubna otevře výstavu upomínající na 110. výročí založení Školy pro lidovou malbu. Její výrobky, archivní dokumenty a výtvarné předlohy bude v knihovně Univerzitního centra Masarykovy univerzity prezentovat do 30. září.

Příběhy vojáků z Velké války na výstavě v Třešti

Příběhy vojáků z Velké války na výstavě v Třešti

Datum: 9. května 2018 — 30. září 2018 Místo: Muzeum Vysočiny Třešť

Pobočka Muzea Vysočiny v Třešti nově nabízí výstavu Příběhy vojáků z Velké války. S osudy osmi třešťských mužů, kteří bojovali v první světové válce, se na ní můžete seznámit od 30. září.

Třešť: výstava Cirkusový svět

Třešť: výstava Cirkusový svět

Datum: 14. června 2018 — 30. září 2018 Místo: Muzeum Vysočiny Třešť

Pobočka Muzea Vysočiny v Třešti nabízí od čtvrtka 14. června výstavu Cirkusový svět. Expozici sestavenou ze soukromých sbírek Františka Přinesdomů a Vlastimila Kašny a také ze sbírek Národního muzea, resp. jeho pobočky - Muzea české loutky a cirkusu v Prachaticích otevře v 17 hodin. Při vernisáži předvedou své umění POuLIČNÍCI z Divadelního souboru Karla Čapka z Třeště.

Dvojice prázdninových výstav v Muzeu Vysočiny

Dvojice prázdninových výstav v Muzeu Vysočiny

Datum: 28. června 2018 — 9. září 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

Jihlavské Muzeum Vysočiny dnes (28.6.) čeká spojená vernisáž dvojice výstav. Ta první bude do 9. září prezentovat „Archeologické výzkumy, objevy a nálezy na Telčsku“, druhá pak nese titul „Lucemburské opráski“.

Jihlavská výstava Portréty z kavárny a odjinud

Jihlavská výstava Portréty z kavárny a odjinud

Datum: 9. července 2018 — 19. srpna 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

V kavárně jihlavského Muzea Vysočiny je ode dneška (9. 7.) do 19. srpna k vidění výstava kreseb profesionálních i amatérských výtvarníků, kteří se několik let scházejí ve čtvrteční podvečery v této kavárně, aby zde besedovali a kreslili portréty přítomných hostů. Vedle toho pravidelně organizují plenéry v různých koutech Vysočiny a také v ZOO Jihlava. Výsledky nejnovější tvorby zde prezentují Jana Šimáčková, Petr Kolros, Alice Waisserová, Eva Horňáková, Eva Plachá a Vladislava Škrháková.

Želiv: Letní škola liturgiky

Želiv: Letní škola liturgiky

Datum: 21. srpna 2018 — 26. srpna 2018 Místo: Klášter Želiv

Cílem Letní školy liturgiky je umožnit účastníkům hlouběji porozumět tomu, co církev koná, když slaví liturgii, více si zamilovat církev a její bohoslužbu a být lépe disponováni pro účast na posvátných tajemstvích. Je otevřena všem zájemcům z řad kněží, řeholníků a laiků. 

S milosrdnými bratry do hor

S milosrdnými bratry do hor

Datum: 5. září 2018 — 9. září 2018 Místo: Vysoké Tatry

Mladým mužům hledajícím své povolání v touze sloužit bližním, nemocným a potřebným, nabízíme výlet do Vysokých Tater s milosrdnými bratry. Čas trávený v horách a ztišení v přírodě jsou nejlepším nástrojem k rozeznání Božího volání… 

KURZ ALFA

KURZ ALFA

Datum: 10. září 2018 Místo: Pastorační centrum – Nové Adalbertinum , Velké náměstí čp. 32

KURZ ALFA je cyklus neformálních setkání o základech křesťanství, která dávají příležitost klást otázky, společně se bavit a objevovat nové perspektivy v přátelské atmosféře.