Vysočina

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Jihlavská výstava 100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost

Jihlavská výstava 100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost

Datum: 22. února 2018 — 25. listopadu 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

Letošní významné výročí naší země si jihlavské muzeum připomene mimo jiné i výstavou „100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost“. Expozici vytvořenou ve spolupráci se Státním okresním archivem Jihlava tamní Muzeum Vysočiny zahájí ve čtvrtek 22. února v 17:00. Výstava potrvá do 25. listopadu.

Koncertní turné Vesmírné Kapely

Koncertní turné Vesmírné Kapely

Datum: 15. září 2018 — 21. října 2018

VeKa je společenství asi 30 mladých lidí, kteří svým zpěvem a hudbou chválí Boha.
Cédéčko Neodcházej je na světě a může vyrazit na turné! 

Jihlavská výstava 100 let republiky očima filatelisty

Jihlavská výstava 100 let republiky očima filatelisty

Datum: 21. září 2018 — 18. listopadu 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

Jihlavské Muzeum Vysočiny nabídne svým návštěvníkům od pátku 21. září výstavu, kterou připomeneme letošní velké výročí vzniku samostatné Československé republiky z poněkud specifického pohledu. Expozici „100 let republiky očima filatelisty“ připravilo spolu s místním Klubem filatelistů 06-40 Vysočina, prezentovat ji bude do 18. listopadu.

Jihlavská výstava o životě krajanů v Banátu

Jihlavská výstava o životě krajanů v Banátu

Datum: 2. října 2018 — 11. listopadu 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

Kavárna jihlavského Muzea Vysočiny od včerejška (2.10.) nabízí možnost poznat „Banát, život našich krajanů“. Stejnojmenná výstava fotografií Davida Tesaře vás zde čeká do 11. listopadu.

Výstava 254 historických pohlednic Jihlavy

Výstava 254 historických pohlednic Jihlavy

Datum: 5. října 2018 — 25. listopadu 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

Muzeum Vysočiny Jihlava v letošním roce uspořádalo téměř celoroční výstavu „100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost“. Jednou z doprovodných akcí je i výstava „254 historických pohlednic Jihlavy“. Na sedmnácti panelech lze porovnávat vzhled i postupnou změnu tváře města. Prezentovat bude reprodukce dobových pohlednic s kresbami, litografickými tisky i fotografiemi města, náměstí a ulic i pohlednice zachycující různé oslavy, významné události či místní zvyky. Nejstarší pohlednice jsou z konce 19. století a ty ještě nedávno posílané jsou ze sedmdesátých let století minulého.  Výstavu je možné shlédnout od pátku 5. října do neděle 25. listopadu 2018 v prostoru muzejních arkád.

Diecézní setkání seniorů

Datum: 18. října 2018 Místo: Hradec Králové

Hlavní akce pro seniory v královéhradecké diecézi se uskuteční ve čtvrtek 18. října 2018 v Hradci Králové. Téma letošního ročníku zní: „Svědectví minulosti, naděje budoucnosti“.

Program setkání zahájí modlitba za český národ a mír ve světě a slavnostní bohoslužba s diecézním biskupem Mons. Janem Vokálem v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Následovat budou tematické besedy v Novém Adalbertinu, které povedou Dr. Toman Brod, P. Ing. Miloslav Fiala, O.Praem. a Ing. Michaela Šojdrová. Akci zakončí poděkování seniorům a posezení s cimbálovou muzikou Cimbaltrio.

Jihlavská přednáška o radioastronomii

Jihlavská přednáška o radioastronomii

Datum: 18. října 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

Z Jihlavy je pozvání na přednášku Ing. Jiřího Hladkého z tamní astronomické společnosti. Na téma „Radioastronomie: objevování neviditelného vesmíru“ promluví ve čtvrtek 18. října od 17:00 v Malovaném sále Muzea Vysočiny.

Jihlava: výstava Přírodovědcem v muzeu

Jihlava: výstava Přírodovědcem v muzeu

Datum: 18. října 2018 — 18. listopadu 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

Jihlavské Muzeum Vysočiny otevře ve čtvrtek 18. října výstavu „Přírodovědcem v muzeu aneb Zeptejte se Johany“. Expozice přibližující práci přírodovědců v muzeu a prezentující zajímavosti z depozitářů, techniky zpracování sbírkových předmětů i to, jak se jednotlivé obory vyvíjely v průběhu posledních sta let, potrvá do 18. listopadu.

XIII. diecézní setkání seniorů

XIII. diecézní setkání seniorů

Datum: 18. října 2018 od 09:00 do 16:00 Místo: Kostel Nanebevzetí Panny Marie, hotel Nové Adalbertinum, Hradec Králové

Přijměte pozvání na setkání seniorů v Hradci Králové. Téma setkání: Svědectví minulosti, naděje budoucnosti.

Přednáška o relikviáři sv. Maura v Telči

Přednáška o relikviáři sv. Maura v Telči

Datum: 22. října 2018 Místo: obřadní síň radnice

Jako poklad srovnatelný s korunovačními klenoty bývá označován relikviář svatého Maura. Seznámení s ním nabídne v pondělí 22. října přednáška PhDr. Kateřiny Rozinkové v Telči. Pozvání do obřadní síně tamní radnice platí na pátou odpolední.