Vysočina

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Svět kostiček na Staré radnici v Náměšti

Svět kostiček na Staré radnici v Náměšti

Datum: 7. ledna 2019 — 24. února 2019 Místo: Stará radnice

Výstavní síň Staré radnice v Náměšti nad Oslavou patří hlavně hravým stavitelům, včera (7.1.) zde otevřeli výstavu „SVĚT KOSTIČEK – vstupte do světa LEGO“. Toto pozvání můžete přijmout až do neděle 24. února. Výstavu provází také soutěž pro děti. Ty mohou své dojmy z expozice namalovat a zasoutěžit si tak o stavebnici.

Modelářská výstava v Jihlavě

Modelářská výstava v Jihlavě

Datum: 11. ledna 2019 — 8. května 2019 Místo: Muzeum Vysočiny

Jihlavské Muzeum Vysočiny nabízí možnost potěšit se pohledem na ikonické prostředky bojové techniky, které se zrodily v průběhu 20. století. Od 11. ledna až do 8. května je představuje na výstavě „Legendy v miniatuře“.

Kočárky babičky Boženky v jihlavském muzeu

Kočárky babičky Boženky v jihlavském muzeu

Datum: 18. ledna 2019 — 24. března 2019 Místo: Muzeum Vysočiny

Při návštěvě Jihlavy si určitě udělejte také čas na tamní Muzeum Vysočiny. V něm vás v současnosti čekají třeba také „Kočárky babičky Boženky“. Stejnojmenná expozice sestavená ze sbírky Boženy Dvořákové prezentuje až do 24. března kočárky hluboké i sportovní, v podobě kukaní či skříní, z různých materiálů a s různým pérováním, kočárky pro panenky včetně replik salónních loutkových kočárků od přelomu 19. a 20. století. Ty pak doplňují panenky všeho druhu stejně jako dětská chrastítka a šidítka či miminkovské oblečení.

Výstava „Na Slovácku“ v jihlavském muzeu

Výstava „Na Slovácku“ v jihlavském muzeu

Datum: 7. února 2019 — 7. března 2019 Místo: Muzeum Vysočiny

Jihlavské Muzeum Vysočiny bude v únoru nabízet výstavu bzenecké malířky Lenky Jurečkové „Na Slovácku“. Její volnou tvorbu inspirovanou živou tradicí folklorního dění jihovýchodní Moravy a přilehlých částí moravsko-slovenského pomezí si zde můžete prohlédnout od 7. února do 7. dubna.