Vysočina

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Mykologická poradna v jihlavském Muzeu Vysočiny

Mykologická poradna v jihlavském Muzeu Vysočiny

Datum: 15. května 2017 — 26. června 2017 Místo: Muzeum Vysočiny

V prostorách jihlavského Muzea Vysočiny bude také letos fungovat Jarní mykologická poradna. Členové Mykologického klubu Jihlava ji zde budou nabízet od 15. května až do 26. června vždy v pondělí od 16:00 do 17:00.

Žďár nad Sázavou: fotovýstava z tvorby klientů Terapeutické komunity Sejřek

Žďár nad Sázavou: fotovýstava z tvorby klientů Terapeutické komunity Sejřek

Datum: 24. května 2017 — 30. června 2017 Místo: Rodinné centrum Sluníčko

V prostorách Rodinného centra Srdíčko ve Žďáře nad Sázavou, najdete je ve 4. patře Polikliniky, dnes (24.5.) o půl páté zahájí výstavu fotografií z tvorby klientů Terapeutické komunity Sejřek.

Parrésia 2017

Parrésia 2017

Datum: 2. července 2017 — 25. srpna 2017 Místo: Horní Dubénky

Letní festival okolo kostele v Horních Dubenkách – tak označují tamní festival Perrésia. Letos ho o prázdninách nabízejí už po jednadvacáté, tentokráte s podtitulem „Ráj srdce a labyrint světa“. Přehlídka spojující bohoslužby a divadlo začne už 2. července a ve svém úvodu nabídne výstavu „Nejsme tu sami: příběhy našich menšin. O prázdninových víkendech pak nabídne také vystoupení Divadla Já to jsem, Divadelního souboru Zmatkaři Dobronín, Divadelního spolku Dr.amAs i pouličního divadla. Tradičním bodem programu Parrésie je také Shromáždění na paměť zápasu o svobodu vyznání u Studánky Páně a Loučení se s létem.

Pěší pouť za umělce

Pěší pouť za umělce

Datum: 23. července 2017 — 29. července 2017 Místo: Telč – Havlíčkův Brod

Telč – Nová Říše – Jaroměřice n/Rokytnou –
Třebíč – Tasov – Petrkov – Havlíčkův Brod

Dětský letní tábor s křesťanským zaměřením

Dětský letní tábor s křesťanským zaměřením

Datum: 30. července 2017 — 12. srpna 2017 Místo: Táborová základna Březina-Ostrov

Spolek Kolpingova rodina Soběšice pořádá letos už 27. ročník dětského letního tábora s křesťanským zaměřením. Na Táborové základně Březina-Ostrov nedaleko Zruče nad Sázavou na počátku srpna nabízí dvoutýdenní pobyt s celotáborovou hrou, výlety i duchovním programem. Podrobnosti a možnost přihlášení nabízejí organizátoři na stránkách kolpingovo.webnode.cz, nebo na telefonu 603 423 620.

Diecézní pouť rodin ve Žďáru nad Sázavou 2017

Diecézní pouť rodin ve Žďáru nad Sázavou 2017

Datum: 2. září 2017 Místo: klášter

Brněnské Centrum pro rodinu a sociální péči zve rodiny na tradiční pouť rodin, které bude v sobotu 2. září patřit areál kláštera ve Žďáru nad Sázavou. Těšit se můžete na bohatý program pro malé i velké, který slibuje mši svatou, příležitost ke svátosti smíření, adoraci s komunitou Emmanuel, komentovanou prohlídku Baziliky Nanebevzetí Panny Marie a poutního kostela na Zelené hoře, koncert, divadlo, přednášky, výtvarné dílničky, program pro mládež, „Zahrada naší diecéze“ a mnoho dalšího. Podrobnosti nabízejí pořadatelé na stránkách    www.crsp.cz.