Vysočina

Zájezd na Jarní zahradnické trhy Flora Olomouc

Zájezd na Jarní zahradnické trhy Flora Olomouc

Datum: 22. dubna 2017 Místo: Flora Olomouc

Centrum pro matky s dětmi Kopretina v Bystřici nad Pernštejnem připravuje na sobotu 22. dubna zájezd na Jarní zahradnické trhy Flora Olomouc. K němu se můžete přihlásit přímo v Kopretině, na adrese kopretina.bystrice@zdar.charita.cz, nebo na telefonu 731 130 776.

Duchovní sobota pro ženy v Radešínské Svratce

Duchovní sobota pro ženy v Radešínské Svratce

Datum: 18. března 2017 Místo: Centrum pro rodiče s dětmi Kopretina v Radešínské Svratce

„Život v rodině“ je tématem Duchovní soboty pro ženy, kterou připravují na 18. března v Radešínské Svratce. Duchovní program s P. Pavlem Habrovcem můžete prožít od 8 hodin v prostorách Kopretiny (Centra pro rodiče s dětmi). Na duchovní sobotu je třeba se přihlásit nejpozději do 10. 3. na telefonu 739 389 209, nebo přímo u pracovnic Kopretiny.

Jihlavská výstava Svět kostiček

Jihlavská výstava Svět kostiček

Datum: 10. února 2017 — 14. května 2017 Místo: Muzeum Vysočiny Jihlava

Zejména milovníkům stavebnice Lego platí pozvání na výstavu „Svět kostiček“, kterou v pátek ve 13 hodin otevře jihlavské Muzeum Vysočiny. Exponáty sestavené z téměř 500.000 pestrobarevných kostiček zde můžete obdivovat do 14. května.

Nová výstava v galerii třebíčského Katolického gymnázia

Nová výstava v galerii třebíčského Katolického gymnázia

Datum: 9. února 2017 — 10. března 2017 Místo: Galerie Chodba Katolického gymnázia Třebíč

Galerie Chodba Katolického gymnázia Třebíč dnes (9.2.) ve 14:15 zahájí výstavu  „Paralelní entity – Josef Bubeník“. Prohlédnout si ji zde můžete do 10. března ve dnech školního vyučování od 8 do 15 hodin.

Skoro všechno o zoo v jihlavském Muzeu Vysočiny

Skoro všechno o zoo v jihlavském Muzeu Vysočiny

Datum: 8. února 2017 — 2. dubna 2017 Místo: Muzeum Vysočiny Jihlava

Šedesátému výročí založení jihlavské zoologické zahrady je věnována výstava „Skoro všechno o zoo“, kterou 8. února otevře Muzeum Vysočiny. V jeho malém výstavním sále bude k vidění do 2. dubna.

Kurzy šití ve Žďáru a Radešínské Svratce

Kurzy šití ve Žďáru a Radešínské Svratce

Datum: 7. února 2017 — 27. března 2017 Místo: Centrum pro rodiče s dětmi Kopretina ve Žďáru nad Sázavou a v Radešínské Svratce

Centrum pro rodiče s dětmi ve Žďáru nad Sázavou Kopretina nabízí kurz šití na stroji pro začátečníky. Jeho první lekci připravuje na úterý 7. února, další tři pak s týdenním odstupem. Zájemce tak naučí ovládat základní funkce šicího stroje, vhodně vybírat materiál a pomůcky pro šití, šít levně a kreativně výrobky pro domácnost stejně jako provádět drobné opravy a úpravy na oděvech nebo se naučit moderním technikám zpracování textilu. Přihlásit se můžete prostřednictvím SMS na telefonu 731 130 775, nebo na adrese kopretina1@zdar.charita.cz.

Stejný kurz je na březen připravován v Radešínské Svratce, tam počítají s první lekcí v pondělí 6. března. Další vás pak čekají opět s týdenním odstupem. Zde je třeba se přihlásit nejpozději do 27. února, nejlépe na telefonu 739 389 209, nebo na adrese kopretina1radsvratka@zdar.charita.cz.

Výstava fotografií z národních parků v Keni v jihlavském muzeu

Výstava fotografií z národních parků v Keni v jihlavském muzeu

Datum: 2. února 2017 — 26. března 2017 Místo: Muzeum Vysočiny Jihlava

Jihlavské Muzeum Vysočiny na dnešek (2.2.) připravilo zahájení fotografické výstavy „Hic sunt leones“. Snímky národních parků Keni očima zoologa a popularizátora z Národního muzea v Praze Miloše Anděry zde budou k vidění od 16 hodin až do 26. března. Součástí slavnostního zahájení výstavy bude také setkání s autorem a jeho cestovatelské promítání nazvané „Poprvé v Africe“.

Žďár nad Sázavou: besedy o kojení a péči o miminko

Žďár nad Sázavou: besedy o kojení a péči o miminko

Datum: 2. února 2017 — 16. března 2017 Místo: Centrum pro rodiče s dětmi Kopretina ve Žďáru nad Sázavou

Centrum pro rodiče s dětmi Kopretina ve Žďáru nad Sázavou zve na sérii besed a poradenství „Kojení a péče o miminko“. První ze série setkání s laktační poradkyní Šárkou Pohankovou vás tak čeká ve čtvrtek 2. února odpoledne. Povídání na téma „Příprava na příchod miminka“ začne v 15:30 v sídle Kopretiny na Horní ulici. Dozvíte se o tom co je dobré si pořídit, co vás čeká po příchodu z porodnice nebo jak pečovat o narozené děťátko.  Další setkání budou věnována Kojení, „Životosprávě dítěte i maminky, prvním nemocem a Psychomotorickému vývoji a komunikaci s dítětem. Po každé besedě bude možné využít laktační i jiné poradenství zdarma. Na setkání se je třeba předem přihlásit, nejlépe na telefonu 731 130 775 nebo osobně v Kopretině.

Žďár nad Sázavou: cyklus besed Jak být dobrým rodičem

Žďár nad Sázavou: cyklus besed Jak být dobrým rodičem

Datum: 31. ledna 2017 — 14. března 2017 Místo: Centrum pro rodiče s dětmi Kopretina ve Žďáru nad Sázavou

Centrum pro rodiče s dětmi Kopretina ve Žďáru nad Sázavou nabízí další pokračování cyklu besed „Jak být dobrým rodičem“. První ze série setkání s Elen Sejrkovou nabízí v úterý 31. ledna dopoledne. Povídání na téma „Původní rodina, proč a co si z ní neseme“  (důležitost přijetí rodičů takoví, jací jsou)“ vás čeká od 9:30 v sídle Kopretiny na Horní ulici. Další setkání budou věnována Řádu v rodině, Mužskému a ženskému světu a také Manželským mýtům.

Jihlava: výstava Mechorosty – Latimérie mezi rostlinami

Jihlava: výstava Mechorosty – Latimérie mezi rostlinami

Datum: 26. ledna 2017 — 12. března 2017 Místo: Muzem Vysočiny Jihlava

Z Vlastivědného muzea v Olomouci do Jihlavy putuje výstava Mechorosty - Latimérie mezi rostlinami. Ve svém velkém výstavním sále ji od 26. ledna do 12. března bude nabízet Muzeum Vysočiny.