Vysočina

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Jihlavská výstava Jak jsme kdysi ťukali

Jihlavská výstava Jak jsme kdysi ťukali

Datum: 19. ledna 2018 — 2. dubna 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

„Jak jsme kdysi ťukali“ tak je nadepsán další počin jihlavského Muzea Vysočiny.  To pod tím to názvem nabízí od pátku (19.1.) až do 2. dubna výstavu psacích strojů ze soukromé sbírky Vlastimila Stehna z Chotěboře.

Jihlava: výstava Staré časy tužkou a perem

Jihlava: výstava Staré časy tužkou a perem

Datum: 23. ledna 2018 — 4. března 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

V kavárně jihlavského Muzea Vysočiny se v úterý 23. ledna otevře výstava „Staré časy tužkou a perem“. Historické mapy a plány měst a obcí regionu budou mít návštěvníci možnost zhlédnout v originálním provedení amatérského kreslíře a výtvarníka Ladislava Vondráka z Luk nad Jihlavou.

Jihlava: výstava Národní park Podyjí – Čtvrtstoletí pro přírodu

Jihlava: výstava Národní park Podyjí – Čtvrtstoletí pro přírodu

Datum: 2. února 2018 — 2. dubna 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

Mezi arkádami jihlavského Muzea Vysočiny vás od pátku (2.2.) čeká výstava „Národní park Podyjí - Čvrtstoletí pro přírodu“. Putovní expozice zde péči o toto chráněné území bude představovat do 2. dubna.

Jihlavské muzeum představuje Svět cínových vojáčků

Jihlavské muzeum představuje Svět cínových vojáčků

Datum: 9. února 2018 — 8. dubna 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

Jihlavské Muzeum Vysočiny od 9. února láká na výstavu Svět cínových vojáčků. Ta prezentuje produkci firmy manželů Grégrových z Velké Bíteše, která se 25 let věnuje výrobě cínových miniatur. Vojáčci v uniformách z různých historických období tak budou v jihlavském muzeu k vidění do 8. dubna.

Jihlavská výstava 100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost

Jihlavská výstava 100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost

Datum: 22. února 2018 — 25. listopadu 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

Letošní významné výročí naší země si jihlavské muzeum připomene mimo jiné i výstavou „100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost“. Expozici vytvořenou ve spolupráci se Státním okresním archivem Jihlava tamní Muzeum Vysočiny zahájí ve čtvrtek 22. února v 17:00. Výstava potrvá do 25. listopadu.

Kostýmované zážitkové prohlídky zámku ve Žďáru nad Sázavou

Kostýmované zážitkové prohlídky zámku ve Žďáru nad Sázavou

Datum: 23. února 2018 — 24. února 2018 Místo: Zámek Žďár nad Sázavou

Eliška, žena zakladatele žďárského kláštera, opat Václav Vejmluva i mnich Jindřich Řezbář provedou návštěvníky zážitkových prohlídek bývalým klášterem, dnešním zámkem, ve Žďáru nad Sázavou. Kostýmované prohlídky kombinované s divadlem vás zde čekají 23. a 24. února. Místo na nich je třeba předem rezervovat na stránkách www.zamekzdar.cz.

Prázdninové dopoledne s Centrem Ruth

Prázdninové dopoledne s Centrem Ruth

Datum: 27. února 2018 Místo: Centrum podpory rodiny Ruth

V Třebíči vás v úterý 27. 2. čeká také Prázdninové dopoledne s Centrem Ruth. Od 9 do 12 hodin tak rodiče nebo prarodiče s dětmi v jeho sídle na Karlově náměstí čeká hravé poznávání toho, co potřebují pejsci a co péče o ně vyžaduje, stejně jako rukodělná dílnička s možností si vyrobit něco pro radost, nebo „Herna“ – bezpečný prostor pro nejmenší plný her a plyšáků.

Přednáška Archeologie Jihlavy

Přednáška Archeologie Jihlavy

Datum: 27. února 2018 Místo: Muzeum Vysočiny

Spolek za starou Jihlavu zve na přednášku archeologa jihlavského muzea Mgr. Davida Zimoly. Ten na téma „Archeologie Jihlavy“ promluví v úterý 27. února od 16:30 v Malovaném sále Muzea Vysočiny.

Třebíčská oslava židovského svátku Purim

Třebíčská oslava židovského svátku Purim

Datum: 4. března 2018 Místo: Židovské město v Třebíči

Židovské město v Třebíči opět po roce ožije oslavou židovského svátku Purim, stane se tak v neděli 4. března. Celodenní program v Zadní synagoze nabídne její prohlídky, veselou pohádku Divadla Malvína O kouzelné rybce, purimové dílničky, židovské speciality a Hamanovy uši nebo setkání a ochutnávku S rabínem o víně. Při něm rabín Menaše Kliment pohovoří o úloze vína v judaismu stejně jako o svých povinnostech při dozorování košer vína.  Na setkání s rabínem je třeba si předem rezervovat místo a to na adrese infosynagoga@mkstrebic.cz nebo na telefonu 568 610 023.

Kurz šití na stroji ve Žďáru nad Sázavou

Kurz šití na stroji ve Žďáru nad Sázavou

Datum: 6. března 2018 — 27. března 2018 Místo: Centrum pro rodiče s dětmi Kopretina

Centrum pro rodiče s dětmi ve Žďáru nad Sázavou Kopretina nabízí kurz šití na stroji pro začátečníky. Jeho první lekci připravuje na úterý 6. března, další tři pak o následujících útercích. Zájemce tak naučí ovládat základní funkce šicího stroje, vhodně vybírat materiál a pomůcky pro šití, šít levně a kreativně výrobky pro domácnost stejně jako provádět drobné opravy a úpravy na oděvech nebo se naučit moderním technikám zpracování textilu. Přihlásit se můžete prostřednictvím SMS na telefonu 731 130 775, nebo na adrese kopretina1@zdar.charita.cz.

Milan Šoba

Svátek má: sv. Modest / Matěj

Moderuje: Milan Šoba
NyníHudební listování
Píseň: Věci si žijou jen tak samy (2017); Interpret: Eskamotër & Echo Orchestr; Album: Eskamotër & Echo Orchestr: Něžné krveprolití
17.00Vzdělávací cyklus
17.28Písničky
17.55Myšlenka na den
18.00Zprávy a Zrcadlo týdne
18.20Komentář týdne
18.30Vonička lidových písní

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony