Nová iniciativa chce podpořit rodiny zevnitř

Nová iniciativa chce podpořit rodiny zevnitř
12. ledna 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Národní centrum pro rodinu spolupracuje s webem Víra.cz na novém projektu pro inspiraci a povzbuzení rodin. Dvakrát týdně vira.cz rozesílá zájemcům e-mailem kratičký citát papeže Františka s podnětem k jednoduché aktivitě. Ve vysílání Proglasu o iniciativě hovořila Ivana Horáková z Národního centra pro rodinu. 

"Žít v manželství a rodině je krásné, jak víme, ale častokrát je to i dobrodružné a náročné. Nám se líbí, že papež problematiku manželství, rodiny, vlastně vztahů vůbec chápe a chce nás povzbudit, jak si nenechat ukrást radost z toho, co je doma krásné, jak unést každodenní těžkosti. Chce inspirovat, jak v manželství a rodině nejenom vydržet a přežít, ale také žít a žít dobře a šťastně. Naším přáním je, aby byl projekt pro každého, kdo žije rodinně," přiblížila Horáková záměr aktivit i to, jak konkrétně impulsy vypadají: "Ke slovům papeže Františka z Amoris laetitia ‚Bůh jako Trojice je společenství lásky a rodina je jeho živým odleskem‘ zveme manžele k tomu, aby vyhledali svatební fotky a zavzpomínali, proč se do sebe zamilovali, jak se láska rodila, jak se plánovala svatba, jaké to bylo, když se narodily děti... Jde o to, že celá rodina by si mohla třeba sednout u večeře, rodiče by vzali album a listovali fotkami a děti by se dívaly, poslouchaly a těšily z té lásky, kterou rodiče měli nebo mají. Také by poznávaly, jak vlastně takový vztah vzniká, co všechno s ním souvisí," vysvělila Ivana Horáková. E-maily budou rozesílány do 26. června, kdy vyvrcholí Rok rodiny Amoris laetitia světovým setkáním papeže Františka s rodinami v Římě. 

Celý rozhovor si poslechněte na následujícím odkazu:


Na stránkách Národního centra pro rodinu je k Roku rodiny Amoris laetitia, který probíhá od 19.3.2021 – 26.6.2022, k dispozici 10 videí a manuálů papeže Františka a další materiály. Zde také zájemci najdou akce v rámci ČR k Roku rodiny, které jsou průběžně aktualizovány.  

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony