Jihomoravský kraj

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Víkendová setkání Pojďte a uvidíte ! v Moravských Budějovicích

Víkendová setkání Pojďte a uvidíte ! v Moravských Budějovicích

Datum: 13. října 2017 — 17. června 2018 Místo: klášter sestar boromejek

Sestry boromejky nabízejí víkendový program pro ty, kteří hledají své povolání a místo v církvi „Pojďte a uvidíte!“. Víkendová setkání s dobrovolnickou prací v domově pro seniory v Moravských Budějovicích s časem pro osobní i společnou modlitbu nabízejí v každém měsíci až do letních prázdnin. Podrobnosti najdete na stránkách http://www.boromejky.cz.

Komedie o umučení a slavném vzkříšení Pána a spasitele našeho Ježíše Krista v brněnské Martě

Komedie o umučení a slavném vzkříšení Pána a spasitele našeho Ježíše Krista v brněnské Martě

Datum: 26. října 2017 — 11. května 2018 Místo: divadlo Marta

Studenti herectví Divadelní fakulty brněnské JAMU pro aktuální sezónu nastudovali Komedii o umučení a slavném vzkříšení Pána a spasitele našeho Ježíše Krista. Pašijový příběh na motivy podkrkonošských sousedských her nabízejí od října do května ve studentském divadle Marta.

Brno: Kurz biblické hebrejštiny

Brno: Kurz biblické hebrejštiny

Datum: 30. října 2017 — 28. května 2018 Místo: budova Židovské obce Brno

Moravsko-slezská křesťanská akademie pořádá v akademickém roce 2017/2018 Kurz biblické hebrejštiny - četba biblických textů. Jeho náplní je četba vybraných pasáží hebrejského textu Bible a rozbor gramatiky. Přednášky probíhají v budově Židovské obce Brno na tř. Kpt. Jaroše 3 od října 2017 do května 2018 1 x týdně, vždy v pondělí od 16.45 do 18.15. Kurz je určen pro pokročilé studenty, v roce 2018/2019 organizátoři plánují otevřít také kurz pro začátečníky. Podrobnosti a možnost přihlášení nabízejí pořadatelé na adrese hebrejstina.brno@seznam.cz, nebo na telefonu tel.: 736 523 611.

Brno: Kurz psychososiální péče

Brno: Kurz psychososiální péče

Datum: 6. ledna 2018 — 30. června 2018 Místo: Brno

Osobní asistenci a tísňovou péči, poradnu pro pečující a domácí hospic Svatého Rocha poskytuje v Hustopečích (u Brna) sdružení pro pomoc a rozvoj Girasole. Pro ty, kdo pečují o své blízké doma, pořádá kurz „Nejste sami!“. Toto seznámení s nejrůznějšími poznatky z oblastí sociálních služeb, psychologie, a zdravotnictví nabízí o 14 sobotách od února do června příštího roku v Brně. Na tento akreditovaný kurz se můžete přihlásit na stránkách www.girasole.cz, nebo na telefonu 775 099 953.

Výstava k animovanému filmu Fimrárum v brněnském Letohrádku Mitrovských

Výstava k animovanému filmu Fimrárum v brněnském Letohrádku Mitrovských

Datum: 27. ledna 2018 — 25. dubna 2018 Místo: Letohrádek Mitrovských

Letohrádek Mitrovských v Brně pro své, především dětské návštěvníky, ale i milovníky tvorby Jana Wericha, připravil na úvod roku výstavu k animovanému filmu „Fimfárum Jana Wericha aneb Do třetice všeho dobrého“.

Výstava „Atol a putující slunce“ na brněnském Špilberku

Výstava „Atol a putující slunce“ na brněnském Špilberku

Datum: 22. února 2018 — 29. dubna 2018 Místo: Špilberk

Muzeum města Brna dnes na hradě Špilberku zahajuje výstavu „Atol a putující slunce. Pavel Navrátil v dialogu se Zdeňkem Macháčkem, Miroslavem Šimordou a Bohumírem Matalem“. Expozici z děl brněnského malíře Pavla Navrátila doplňuje ukázka několika děl jeho blízkých kolegů. K vidění zde bude do 29. dubna. 8. března ( od 16 hodin) ji zpestří komentovaná prohlídka.

Cirkus bude v Brně s premiérou Rozmarného léta

Cirkus bude v Brně s premiérou Rozmarného léta

Datum: 23. února 2018 — 8. června 2018 Místo: park Lužánky

V brněnském parku Lužánky vyroste cirkusové šapitó, které bude od února do června hostit Mezinárodní festival nového cirkusu, divadla a hudby. Jeho program otevře zítřejší (23.2.) premiéra inscenace činohry Nnárodního divadla Brno „Rozmarné léto“. Pro další čas pak organizátoři festivalu slibují celou řadu zahraničních novocirkusových produkcí a koncertů.

Předklášteří: výstava Václav Hynek Mach – sochař nové republiky

Předklášteří: výstava Václav Hynek Mach – sochař nové republiky

Datum: 25. února 2018 — 22. dubna 2018 Místo: Podhorácké muzeum

Podhorácké muzeum v Předklášteří bude od neděle 25. února patřit výstavě „Václav Hynek Mach – sochař nové republiky“. První soubornou prezentaci tvorby sochaře, který je svými rodinnými kořeny spojen s Tišnovskem, zde zahájí  ve 14:30. K vidění pak bude do 22. dubna.

Brno: přednášky Miloše Štědroně

Brno: přednášky Miloše Štědroně

Datum: 26. února 2018 — 22. května 2018 Místo: Divalo Bolka Polívky

K nejvýraznějším osobnostem českého hudebního života současnosti určitě patří skladatel, muzikolog, profesor Masarykovy univerzity a popularizátor hudební historie Miloš Štědroň. Autor známých melodií z Balady pro banditu a hudby k dalším divadelním představením odhalí zájemcům v cyklu svých přednášek v brněnském Divadle Bolka Polívky zajímavosti o vzniku žánrů opery a muzikálu, zavzpomíná na tvorbu v divadle Husa na provázku a seznámí je s novodobými pojetími klasických oper. První setkání cyklu "Miloš Štědroň uvádí" s podtitulem „Proč a jak vznikala opera“ vás čeká v pondělí (26.2.) od 16.30 ve foyer Divadla Bolka Polívky.

Boskovické muzeum připomene 70. výročí vzniku státu Izrael

Boskovické muzeum připomene 70. výročí vzniku státu Izrael

Datum: 22. března 2018 — 24. června 2018 Místo: Muzeum regionu Boskovicka

70 let od vzniku státu Izrael chce Muzeu regionu Boskovicka připomenout výstavou „Hvězda pod tíhou hvězdy“ a cyklem přednášek „Židé v dějinách“.  Výstava bude k vidění v Židovském obecním domě od 1. dubna do 24. června 2018. Série přednášek o historii Židů a jejich kultuře se rozběhne 22. března.