Jihomoravský kraj

Filtr: všechny akce | krátkodobé akce

Nahlédnutí až do světa menšího než atom

Nahlédnutí až do světa menšího než atom

Datum: 20. září 2018 — 1. března 2019 Místo: zábavní vědecký park  VIDA!

Zábavní vědecký park VIDA! nabízí výstavu „KUK“. Jejím prostřednictvím spolu s Ústavem přístrojové techniky Akademie věd České republiky představuje dobrodružnou výpravu ze světa viditelného pouhým okem až k částicím menším než atom. Čtyři tematické okruhy seznámí zájemce s výzkumy a přístroji z laboratoří předního vědeckého pracoviště.

Brno: výstava k výročí narození tvůrce písma pro nevidomé

Brno: výstava k výročí narození tvůrce písma pro nevidomé

Datum: 8. ledna 2019 — 25. února 2019 Místo: Technické muzeum

Šest bodů ve dvou sloupcích po třech – to je definice Brailleova písma a zároveň i nedělitelná součást života některých lidí kolem nás. Těch, kteří trpí zrakovým postižením, či jejich příbuzných. Pomocí speciálního písma tak mohou nevidomí komunikovat a vést plnohodnotný život. Oddělení slepecké historie Technického muzea v Brně připravilo výstavu k 210. výročí narození tvůrce písma pro nevidomé. Výstava Louis Braille – tvůrce šestibodového písma bude otevřena od 8. ledna do 25. února.

Vyškov: Smím prosit?

Vyškov: Smím prosit?

Datum: 10. ledna 2019 — 24. února 2019 Místo: Velký výstavní sál Muzea Vyškovska

Nechte se okouzlit půvabem vějířů, objevte dobové módní doplňky a podívejte se na taneční pořádky. Muzeum Vyškovska vystavuje předměty z rozsáhlé sbírky Dagmar Klingerové.

Exercicie FATYMu Vranov nad Dyjí

Exercicie FATYMu Vranov nad Dyjí

Datum: 17. ledna 2019 — 24. března 2019 Místo: fara Prosiměřice

Na faře v Prostiměřicích u Znojma můžete od ledna do března absolvovat některé z duchovních cvičení připravovaných Farním týmem z Vranova nad Dyjí. Mužům jsou uřčeny exercicie na téma Radujte se a jásejte!, které od 7. do 10. února povede jáhen Ladislav Kinc.  P. Marek Dunda pak od 15. do 17. února povede exercicie pro marianky na téma „Využitá šance“. Na třetí březnový týden je na prostiměřické faře připravována obnova s Ladislavem Kince na téma Hovory o víře, tentokráte pro ženy.

Dotazy a přihlášky můžete směřovat na faru ve Vranově nad Dyjí, k dispozici je vám adresa elektronické pošty marek@fatym.com, nebo telefon 733 755 978.

Brněnská setkání pro snoubence

Brněnská setkání pro snoubence

Datum: 19. ledna 2019 — 31. března 2019 Místo: komunita Emmanuel

„Chodíme spolu a co dál?“ tak se jmenují víkendová setkání „Pro ty, kteří spolu chodí a o manželství uvažují“, které v Brně pořádá Komunita Emmanuel. Na programu jsou přednášky manželských párů z komunity, sdílení ve skupinkách, či společné chvály. Nejbližší sekání proběhnou 19. - 20. ledna a 30. - 31. března. Podrobnosti nabízejí stránky www.emmanule.cz.

Bývalá káznice na brněnském Cejlu nabídne v únoru mši, masopust i jam session

Bývalá káznice na brněnském Cejlu nabídne v únoru mši, masopust i jam session

Datum: 1. února 2019 — 28. února 2019 Místo: někdejší káznice na Cejlu

Bývalá káznice na Cejlu se čím dál více otevírá veřejnosti. Letos se zde bude rozvíjet dramaturgický koncept „Káznice žije“. V jeho rámci budou slouženy pravidelné mše svaté, na únorové dny zde připravují také oslavu masopustu, předprojekce filmového festivalu Jeden svět a multižánrovou jam session.

Únorový program projektu brněnského Centra experimentálního divadla

Únorový program projektu brněnského Centra experimentálního divadla

Datum: 5. února 2019 — 28. února 2019 Místo: Centrum experimentálního divadla

Cestovatelské čtvrtky s Miloslavem Stinglem, Rudolfem Švaříčkem, Lenkou Hrabalovou nebo fotbalistou Karlem Kroupou a také představení divadla Líšeň o lásce indické princezny Sávitrí nabízí v únoru brněnské Centrum experimentálního divadla.

Brno: Čtyři pohádková setkání pro manžele

Brno: Čtyři pohádková setkání pro manžele

Datum: 6. února 2019 — 26. února 2019 Místo: kavárna Anděl, Babtisté Brno, Dvorní divadlo

Jiná perspektiva pro život, nový pohled. Právě to chce nabídnout cyklus setkání organizovaných v Brně iniciativou NaProTi. Inspirováni pohádkami i opravdovým životem je nabízejí od 6. do 26. února.  Únorový cyklus „Konec pohádek čili Tam, kde pohádky končí, manželství začíná“ se připojuje Národnímu týdnu manželství.

Brněnské Manželské večery 2019

Brněnské Manželské večery 2019

Datum: 8. února 2019 — 3. května 2019 Místo: Centrum pro rodinu a sociální péči

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně bude také v roce 2019 nabízet kurz Manželské večery. Jeho program nabídne 8 setkání, na každém bude připravena výborná večeře pro dva, praktická promluva a diskuse v páru na dané téma. Organizátoři podotýkají „Nemusíte o svém vztahu nikomu nic říkat, nečeká vás žádná skupinová diskuse. Rádi bychom, abyste se u nás cítili jako na rande.“ Zakusit to můžete vždy v pátek 8. a 15. února, 8., 15. a 29. března, 12. a 24. dubna a také 3. května od 17 do 19.30 ve Společenském sále centra pro rodinu na Biskupské ulici v Brně. Více informací, stejně jako možnost přihlášení najdete v sekci manželské večery na stránkách www.crsp.cz.

ProART připomene Pochodeň číslo 2.

ProART připomene Pochodeň číslo 2.

Datum: 23. února 2019 — 1. března 2019 Místo: Památník na Vítkově, Národní dům Mikulov, Brno Klub Leitnerova

ProART po lednové premiéře projektu Ema Destinn_Bouře a klid uvede další ze svých "sociálně-politických" tanečních večerů, tentokráte jako vzpomínku na Pochodeň č. 2 - Jana Zajíce, který následoval osud Jana Palacha a upálil se v únoru 1969. Druhou vzpomínanou osobností bude brněnský exilový básník Ivan Blatný, jehož stoleté výročí od narození si letos připomínáme. Projekt Básnící svobody Jan Zajíc Ivan Blatný vás čeká 23. února v pražském Památníku na Vítkově, 28. února v mikulovském Národním domě a 1. března v brněnském Klubu Leitnerova.