Jihomoravský kraj

Slavkov: duchovní obnova pro děvčata

Slavkov: duchovní obnova pro děvčata

Datum: 12. května 2017 — 14. května 2017 Místo: Dům Svaté Rodiny

Pro děvčata je pozvání školských sester Naší Paní ze Slavkova u Brna na obnovu na téma "Jsi moje vzácná perla". Ve slavkovském Domě Svaté Rodiny ji od 12. do 14.5. povede člen řeholní komunity kněží mariánů z Brumova-Bylnice P. Karel Matlok. Přihlásit se je třeba nejpozději do 7. května na adrese ssnd@seznam.cz, nebo na telefonu 731 954 790.

Duchovní obnova pro ženy ve Slavkově

Duchovní obnova pro ženy ve Slavkově

Datum: 25. března 2017 Místo: Dům Svaté Rodiny

Školské sestry Naší Paní ve Slavkově u Brna připravují na slavnost Zvěstování Páně (25. 3.) jarní duchovní obnovu pro ženy. Setkání ve slavkovském Domě Svaté Rodiny na téma "Žena vrchol stvoření" povede bývalý slavkovský kaplan P. Pavel Habrovec. Sestry doporučují přihlásit se co možná nejdříve, nejlépe na adrese ssnd@seznam.cz, nebo na telefonu 544 423 241.

Postní duchovní obnova pro manžele na Vranově

Postní duchovní obnova pro manžele na Vranově

Datum: 10. března 2017 — 11. března 2017 Místo: Duchovní centrum na Vranově u Brna

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně pořádá postní duchovní obnovu pro manžele bez rozdílu věku a délky manželství. Prožít je můžete od 10. do 11. 3. 2017 v Duchovním centru Vranov u Brna, kde je zajištěno ubytování s plnou penzí. Exercicie na téma „Víra, která prohlubuje krásu našeho lidství“ povede vojenský kaplan R. D. Mgr. Jan Pacner. Podrobnější informace, stejně jako možnost přihlášení nabízejí stránky www.crsp.cz.

Brno: filmový festival Expediční kamera

Brno: filmový festival Expediční kamera

Datum: 1. března 2017 — 2. března 2017 Místo: kino Scala

Do Brna se po roce vrací největší outdoorový filmový festival Expediční kamera. Kromě filmů, přednášek a soutěží bude letos program doplněn i o exotickou kuchyní. Návštěvníci budou moci ochutnat štíra nebo arabské pokrmy. To vše 1. a 2. března v kině Scala.

Ples brněnských Vysokoškoláků

Ples brněnských Vysokoškoláků

Datum: 27. února 2017 Místo: Semilasso

Už po 22. se letos v Brně uskuteční tradiční ples vysokoškoláků věřících i otevřených. Vysokoškolské katolické hnutí jej pod tematickým názvem Na Titanicu připravuje na pondělí (27. 2.)  v kulturním centru Semilasso, začínat se bude v 19 hodin.  Místo si ještě můžete zajistit na facebooku, nebo na stránkách vkhbrno.cz.

Brněnské duchovní večery pro manžele

Brněnské duchovní večery pro manžele

Datum: 24. února 2017 Místo: kostel sv. Michala

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně ve spolupráci s Biskupstvím brněnským zve na Duchovní večery pro manžele „Jsme jedno a není nám to jedno?“. Další z nich můžete prožít v pátek 24. 2. od 18.30 v kostele sv. Michala na Dominikánském náměstí. Večery určenými pro všechny manžele, kteří chtějí prohlubovat svůj vztah a posouvat se směrem k vzájemné jednotě provází stálý jáhen a známý brněnský kadeřník Mgr. Jan Špilar. Vstupné dobrovolné a není třeba se přihlašovat.

Nepálské dny v Brně

Nepálské dny v Brně

Datum: 4. února 2017 — 5. března 2017 Místo: Technické muzeum, Zlobnice u Lipůvky, restaurace Annapurna, Moravská zemská knihovna, Knihovna Jiříh

Už v sobotu (4.2.) se rozběhne program letošního ročníku Nepálských dnů v Brně. V jeho rámci se nechejte pozvat do přírodního areálu na Zlobnici u Lipůvky u Brna. Zde vás čeká povídání Jiřího Šopfa o „Putování kolem Annapuren“, to si můžete poslechnout od sobotní druhé odpolední. Vedle přednášek nabízí pořadatelé dvojici výstav a tři výtvarně-technické dílny. Ta první přinese v neděli v Technickém muzeu povídání o nepálské kuchyni a vaření nepálských jídel. Druhá je pak určena hlavně dětem a jmenuje se „Tradiční nepálské řemeslo – tkaní na rámečku“. Na stejném místě, tedy v brněnském Technickém muzeu, ji budete moci zažít 11. a 12. února. Dospělým je pak určena dílna „Tradiční nepálské řemeslo – tkaní na stavu“ , ta je připravena na 4. a 5. března.

Duchovní cvičení v Prostiměřicích

Duchovní cvičení v Prostiměřicích

Datum: 2. února 2017 — 12. března 2017 Místo: fara v Prostiměřicích

Na faře v Prostiměřicích u Znojma můžete v únoru a březnu absolvovat některé z duchovních cvičení připravovaných Farním týmem z Vranova nad Dyjí. Mužům jsou uřčeny exercicie na téma Milost inspirovaná listem Efezským, které od 2. do 5. února povede jáhen Ladislav Kinc.  P. Milan Plíšek pak od 2. do 5. března povede exercicie pro ženy na téma „Hovory o víře“. Na druhý březnový týden je na prostiměřické faře připravována obnova s Ladislavem Kince na téma Milost, tentokráte pro ženy. Dotazy a přihlášky můžete směřovat na faru ve Vranově nad Dyjí, k dispozici je vám adresa elektronické pošty marek@fatym.com, nebo telefon 515 296 384.

Divadlo U stolu –  ÚNOR 2017

Divadlo U stolu –  ÚNOR 2017

Datum: 1. února 2017 od 17:12 — 28. února 2017 do 12:34 Místo: Divadlo U stolu, Zelný trh 9, Brno 602 00

Divadlo U stolu – program divadla na ÚNOR 2017

Brno: výstava Slavní detektivové na stopě zločinu

Brno: výstava Slavní detektivové na stopě zločinu

Datum: 21. ledna 2017 — 19. března 2017 Místo: Letohrádek Mitrovských

Dobové kostýmy a fotografie slavných detektivů si mohou prohlédnout návštěvníci brněnského Letohrádku Mitrovských na výstavě „Slavní detektivové na stopě zločinu“. Ta prezentuje slavné detektivy od začátku 20. století až po současnost. Mezi těmi nejslavnějšími jsou zastoupeni například Sherlock Holmes Arthura Conana Doyla, vyšetřovatelé Hercule Poirot a slečna Marplová Agathy Christie, detektiv Columbo nebo komisař Rex, stejně jako četník Karel Arazím. Součástí expozice je výstava „Rada Vacátko zasahuje aneb Hříšní lidé města pražského“ a také několik interaktivních úkolů pro děti i dospělé.