Na Světové setkání rodin zavítali také manželé z Česka

Na Světové setkání rodin zavítali také manželé z Česka
23. června 2022 Události Autor: Adéla Šimoníková

Světové setkání rodin je největší svého druhu v katolickém světě a obvykle se koná každé tři roky. Dnes začíná jeho druhý den. Témat včerejšího zahajovacího večera znělo „Krása rodiny“.  Ve Vatikánu je také několik manželských párů z Česka.

Pět rodin se při zahájení podělilo o svá svědectví - zkušenosti s odpuštěním, krizí nebo povoláním ke svatosti tváří v tvář tragédii. Papež František se poté o každém z pěti svědectví vyjádřil jako o výzvě: „Můžeme říct že když se muž a žena zamilují, dostanou dárek – manželství. Úžasný dar, který má v sobě sílu Božské lásky. Manželství není formalita k naplnění. Nezasnubujeme se, abychom byli katolíci s nálepkou. Zasnubujeme se, protože chceme založit manželství na Kristově lásce, která je silná jako skála. Rodinný život není mission impossible, tedy nesplnitelná úloha. Svátostnou milostí z něho dělá Bůh úžasnou cestu, na kterou se vydáváme spolu s ním,“ řekl papež František při včerejším zahájení setkání.

Dnešní program začal o půl deváté mší svatou v bazilice svatého Petra. Zaměří se na synodalitu a domácí církev a také na doprovázení v prvních letech manželství. Den zakončí večerní koncert s prohlídkou Lateránského paláce.

Hlavním bodem celého setkání je sobotní mše svatá na Svatopetrském náměstí. Je možné ji sledovat na tomto odkazu na slovenské TV Lux. Světové setkání rodin v Římě, které potrvá do neděle, se účastní přibližně 2 000 delegátů ze 120 zemí. 

Za doprovodu olomouckého biskupa Josefa Nuzíka a kněze P. Martina Sklenáře do Vatikánu odjelo i několik manželských párů z Česka. Jana a Ladislav Markovi prozradili Proglasu podrobnosti o své pouti. Celý rozhovor, který vedla Marta Kunčarová, si můžete poslechnout zde:

 

V odpoledním vysílání Proglasu připojili své dojmy a zážitky také manželé Hana a Martin Svakovi. Ptala se jich Jitka Ingrová:

 

delegati_SSR_Řím_2022_Valeria_Šmýrová

foto: Valéria Šmýrová

 

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonata G dur pro flétnu a basso continuo - Allegro; Autor: Čart Jiří; Sóla: Ambrosi Michaela - flétna
02:00Za 5 pět
02:46Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Varhanní hudba
05:30Písničky pro sváteční...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony