Charismatická konference pohledem účastníků – škola modlitby

Charismatická konference pohledem účastníků – škola modlitby
14. července 2014 Události

„Počítejme s tím, že zaseté Boží slovo do nás a do druhých je životaschopné. Všechno má svůj čas, všechno může dozrát a můj zarytý optimismus mě vede k tomu, abych čekal, že tam, kde to vypadá nijak a Boží slovo bylo zaseto, že i tam něco vyroste. Písmo nám připomíná, že můžeme prosit za to, aby Duch svatý zúrodnil naše nitro,“ těmito slovy zakončil na nedělní mši otec Aleš Opatrný program pětidenní Katolické charismatické konference na brněnském výstavišti.

Nechat se naplnit Duchem svatým a objevit svět modlitby byl také hlavní cíl některých příchozích. Tento účel koresponduje i s tématem konference Pane, nauč nás modlit se. „Vděčná jsem za zjištění z přednášky Modlitba v rodině otce Opatrného. Zdůrazňoval, že je důležité víru dětem nevnucovat silou. Vždy to musí být svobodné. Pokud ani manžel nechce kráčet se mnou, je možné ho nést v důvěře na modlitbě a očekávat to od Boha. Nikdy netlačit,“ zmínila posluchačka jeho přednášky otce Opatrného. Netradiční způsob modlitby představil i senátor a náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek.  „Minulý týden jsem hledal, co je to modlitba a zároveň jsem se účastnil běžeckého závodu, při kterém jsem překonal přes 300 kilometrů. Objevil jsem přitom modlitbu během, která zapojuje celého člověka. Je to něco podobného jako poutní modlitba. Na území České republiky je navíc velké množství křížů. Vždy když jsem kolem nějakého běžel, snažil jsem se u Boha přimluvit za myšlenku lidí, kteří ho postavili,“ přiblížil svůj pohled na modlitbu Juránek.
 
Na výstavišti se podle organizátorů sešlo přes sedm a půl tisíce lidí. „Přijela jsem kvůli setkání, které zde prožívám. René Luc na konci svého povídání zvedl všechny ze židle a řekl nám, že se máme obejmout a modlit se za sebe. To pro mě bylo svědectví společenství a toho, že tu všichni táhneme za jeden provaz,“ zaznělo také v našem studiu se zmínkou hlavního hosta, francouzského kazatele Reného Luca. Pocit sounáležitosti zase Proglasu přiblížila účastnice z Frýdku-Místku. „Je tu úžasný pocit pohody, lásky a upřímnosti mezi všemi lidmi, kteří tu jsou. Dělá mi radost, že je tu oproti dřívějším ročníkům ještě více malých dětí,“ vysvětlila, proč na konferenci opakovaně přijíždí.
 
Vyžití však událost nabídla i méně společenským posluchačům. „Já nejsem úplně davový typ, první den jsem se cítil docela ztraceně. Postupně jsem zde ale začal potkávat své známé. Obohacení pro mě představuje pestrost hostů s různými názory, se kterými mě spojuje společná touha po naplnění duchem svatým,“  zmínil kapucín bratr Maxmilián z Olomouce. Podle návštěvnice z brněnské Masarykovy čtvrti nebylo konferenci ani organizačně co vytknout. „Já nemám žádné připomínky, mně se to moc líbí. Na obědy nechodím, takže o tom nic říct nemůžu. Ani při takovém množství lidí tu nejsou žádné konflikty, je tu pořád klid a každý se na sebe usmívá,“ uzavřela.
 
Katolická charismatická konference se na brněnském výstavišti konala už poosmé. Začala 9. července večer mší svatou v katedrále na Petrově a skončila nedělním obědem. Další ročník bude na stejném místě od 8. do 12. července.

Darujte Proglas!

 

Regiony

Regiony