Pane, nauč nás modlit se - začala Katolická charismatická konference

Pane, nauč nás modlit se - začala Katolická charismatická konference
10. července 2014 Události, Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

"Mám vlastní zkušenost s modlitbou na charismatické konferenci a své vystoupení jsem bral jako příležitost povzbudit i ostatní k tomu, že modlitba má smysl, že i když se její účinek nemusí okamžitě dostavit, je důležité být otevřený," řekl Proglasu radní Jihomoravského kraje Jiří Němec. Se svým svědectvím vystoupil v úvodní části Katolické charismatické konference na brněnském Výstavišti.

Politiky - spolu s Jiřím Němcem vystoupil i náměstek jihomoravského hejtmana a senátor Stanislav Juránek - na pódium pozval autor úvodní přednášky, karmelitán P. Vojtěch Kodet, jenž hovořil o slovech evangelia vybraných pořadateli jako motto letošního ročníku - "Pane, nauč nás se modlit" (Lk 11,1). Odpoledne navazuje vystoupení hlavního hosta konference, francouzského kněze a kazatele Reného-Luca, jenž prožil obrácení k víře v dospělosti, vyrůstal v problematické rodině s kriminální životní dráhou.

Program konference potrvá do neděle, Proglas každý den přenáší mši svatou (od čtvrtka do soboty v 16.45, v neděli v 11 hodin, denně také z konference vysílá živé studio, jehož redaktoři zvou k mikrofonu hosty i účastníky konference a informují o doprovodném dění - prezentaci církevních organizací, divadelních a hudebních vystoupeních či programu pro děti.

NyníDuchovní hudba
Skladba: Biblická hudba - Écoute Israel - Slyš Izraeli; Autor: Anonymus; Sóla: Attia Adolphe , Scherb Michel , Kacmann Emile - zpěv, Géliot Martine - harfa
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu slovesných...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony