Slova Tomáše Holuba, film o romských osadách a déšť: Druhý den charismatické konference

Slova Tomáše Holuba, film o romských osadách a déšť: Druhý den charismatické konference
11. července 2014 Události

 „Vzhledem k tomu, že tu mám dvě malé děti a můj syn miluje trolejbusy, vydáme se večer trolejbusem na Biskupské gymnázium na film Všechny moje děti.“ I takové mohou být motivace účastníků 25. ročníku Katolické charismatické konference na brněnském výstavišti. Většina ze zhruba pěti tisíc návštěvníků však přišla kvůli náboženskému rozměru akce.

Účastník z Hodonína přijel za duchovní obnovou na konferenci už podruhé. „Inspirovala mě životní cesta kazatele Reného Luca. Je to krásný příklad toho, jak dokáže Bůh člověka nasměrovat na tu správnou cestu,“ okomentoval přednášku hlavního vystupujícího. Velký ohlas vzbudil i projev mladého oblátského kněze a absolventa Karlovy univerzity Vlastimila Kadlece ze západočeských Plasů. „Já jsem také filolog a tak mi bylo velice blízké, že přednáška byla prošpikovaná jazykovými prvky. Líbila se mi i ta lidskost, která tím prostupovala,“ sdělila Proglasu posluchačka z Prahy. Odezvu vzbudilo i Kadlecovo poselství, že jsme svatí a že je potřeba na tu svatost pamatovat. Na odpoledne se návštěvníci těší především na slova otce Tomáše Holuba.

Druhý konferenční večer nabízí hned několik možností konaných na různých místech moravské metropole. Nejčastěji zmiňované jsou Biblické tance komunity Blahoslavenství a film Všechny moje děti o otci Mariánu Kuffovi a slovenských romských osadách. „Měl jsem možnost vidět už jeden dokument věnující se jeho péči o propuštěné vězně, kteří mají narušené sociální vazby, rodiny o ně nejeví zájem a nemají se kam vrátit. Také jsem slyšel část jeho letošní přednášky ze Zlína, kde popisoval svoji výjimečnou životní dráhu,“ popsal jeden z hostů. Další variantou je program Reného Luca Vyhrazeno pro mladé. „My jsme mysleli, že jsme mladí duchem, ale zjistili jsme, že je to pouze pro lidi do třiceti a to už nesplňujeme. Tak pojedeme do kina,“ podělil se o své záměry další z příchozích. Kvůli výluce však stejně k dopravě budou muset místo trolejbusu využít autobus. Vysoký zájem o projekci děsí hlavní organizátorku Kateřinu Lachmanovou. „Kapacita auly, kde budeme film pouštět, je pouze 300 osob,“ uvedla. Sama navštíví kulatý stůl na výstavišti, u kterého se bude hovořit o odkazu papeže Františka. 

Reného Luca bude možné zastihnout ještě během zítřejší dopolední přednášky Odpusť nám, jako i my odpouštíme. Hlavní bod sobotního odpoledne představuje projev otce Bogdana Stepiena. Neděle zakončí třídenní program přednáškou Pavla a Hany Králíčkových a mší svatou slouženou otcem Alešem Opatrným. Živé studio Radia Proglas bude po celou dobu na místě a bude vám přinášet živé vstupy plné rozhovorů s hosty i účastníky a reportáže ze všech částí programu.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony