V Řezně se loučí s Georgem Ratzingerem, rekviem bude zítra

V Řezně se loučí s Georgem Ratzingerem, rekviem bude zítra
7. července 2020 Události Autor: Filip Breindl

V bavorském Řezně pokračuje smuteční program před středečním pohřbem P. Georga Ratzingera. Vatikán potvrdil, že emeritní papež Benedikt XVI. na obřad nedorazí, za svým bratrem se do Německa vydal před několika týdny.

Smuteční program začal v řezenské katedrále v neděli nešporami v podání bývalých členů chlapeckého chrámového sboru, který Georg Ratzinger 30 let vedl. Následovala včerejší pobožnost s růžencem. Dnes rakev zesnulého kněze vystavili v sousedním kostele svatého Jana, kde se mohou příchozí podepsat do kondolenční knihy. Rekviem v dómu svatého Petra začne ve středu od 10 hodin. Povede ho místní biskup Rudolf Voderholzer, s nímž budou u oltáře například osobní sekretář Benedikta XVI., arcibiskup Georg Gänswein nebo kardinál Georg Ludwig Müller, blízký spolupracovník emeritního papeže, bývalý řezenský biskup a prefekt kongregace pro nauku víry. Rekviem bude diecéze přenášet na internetu, následovat bude uložení rakve na Dolním katolickém hřbitově v Řezně.

Georg Ratzinger zemřel minulý týden ve věku 96 let, Benedikt XVI. je o tři roky mladší. Kněžské svěcení přijali společně v roce 1951 ve Freisingu u Mnichova.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony