Kněžský bratr a rádce - zemřel Georg Ratzinger, bratr Benedikta XVI.

Kněžský bratr a rádce - zemřel Georg Ratzinger, bratr Benedikta XVI.
1. července 2020 Události Autor: Filip Breindl

Zemřel starší bratr emeritního papeže Benedikta XVI., bavorský kněz Georg Ratzinger. Bylo mu 96 let. Informovala o tom řezenská diecéze. Georg Ratzinger vedl několik desetiletí tamní chlapecký chrámový sbor. V druhé polovině června ho navštívil Benedikt XVI. a strávil s ním pět dní.

Jejich setkání provázelo několik slov, důvěrná gesta a především modlitba, uvedl v dnešní kondolenci řezenský biskup Rudolf Voderholzer, který 93letého emeritního papeže ve vlasti doprovázel. K zesnulému pateru Georgovi napsal: "Byl jste kněžským bratrem a rádcem. Vaše hudba byla školou modlitby, poučením víry a kázáním. Uměl jste proměnit koncertní sály v domy modlitby," prohlásil biskup Voderholzer s poděkováním za příspěvek ke kráse a vřelosti eucharistických slavností v řezenské katedrále a dalších chrámech. Hrob rodiny Ratzingerů se nachází na jednom z předměstských hřbitovů v Řezně, leží tam rodiče obou bratrů a jejich sestra Maria, která zemřela v roce 1991.

R.I.P.

NyníHudební siesta
Skladba: Symfonie Es dur - Andante arioso; Autor: Sperger Johann Mathias; Dirigent: Dohnányi Oliver; Soubor: Státní komorní orchestr Žilina
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony