Benedikt XVI. zřejmě na bratrův pohřeb nepřijede, kondoloval mu František

Benedikt XVI. zřejmě na bratrův pohřeb nepřijede, kondoloval mu František
2. července 2020 Události Autor: Filip Breindl

AKTUALIZACE 2.7. 16.30: Emeritní papež Benedikt XVI. se pravděpodobně nezúčastní pohřbu svého včera zesnulého bratra, kněze Georga Ratzingera. Sdělil to mluvčí řezenské diecéze Clemens Neck s tím, že rekviem se uskuteční v katedrále svatého Petra ve středu 8. července 2020 - kvůli opatřením proti koronaviru bude omezen počet účastníků. Pohřbu budou předcházet další vzpomínkové akce.

Oba bratři se setkali nedávno, kdy Benedikt přicestoval do rodné země a několik dní strávil se svým 96letým sourozencem. Řezenské biskupství zřídilo na svých webových stránkách kondolenční knihu. Georg Ratzinger působil řadu let jako dómský kapelník a vedl tamní chlapecký chrámový sbor. Kněžské svěcení přijal v roce 1951 se svým mladším bratrem Josephem, který byl v letech 2005 až 13 papežem.

Vatikán zveřejnil slova soustrasti, která svému předchůdci v souvislosti s bratrovým skonem adresoval papež František: „Citlivě jste mne jako prvního informoval o úmrtí svého milovaného bratra mons. Georga. Rád bych Vám v této bolestné chvíli znovu vyjádřil svoji nejhlubší soustrast a duchovní blízkost. Ujišťuji Vás, že se modlím za duši drahého zesnulého, aby jej Pán života ve své milosrdné dobrotivosti uvedl do nebeské vlasti a udělil mu odměnu připravenou pro věrné služebníky evangelia," vzkázal František Benediktovi XVI. s tím, že se modlí i za naději a útěchu pro něho.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony