Epidemie ve světě: Nakažen biskup v USA, afričtí evangelikálové trvají na bohoslužbách

Epidemie ve světě: Nakažen biskup v USA, afričtí evangelikálové trvají na bohoslužbách
24. března 2020 Události Autor: Filip Breindl

Koronavirem se nakazil první z katolických biskupů v USA, pastýř arcidiecéze v New Orleansu Gregory Aymond. Oznámil to na webových stránkách biskupství s tím, že o pozitivním testu informoval všechny, s nimiž byl v minulých dnech v blízkém kontaktu.

S věřícími chce dále komunikovat prostřednictvím internetu a sociálních médií, napsal 70letý arcibiskup Aymonds tím, že věří v brzké uzdravení. Ve Spojených státech od začátku týdne výrazně vzrostl počet lidí, kteří koronaviru podlehli. V současnosti je to více než 550 úmrtí.

Epidemie koronaviru postupuje podle Světové zdravotnické organizace také africkým kontinentem, který dosud nemoc tolik nezasáhla. Některé státy přistoupily k zákazu veřejných akcí včetně náboženských shromáždění v kostelech a mešitách. Policie zasáhla proti členům evangelikálních církví, jejichž pastoři se nařízení vzepřeli a bohoslužby dále pořádají. Podle keňských médií musely bezpečnostní složky u jednoho kostela v Mombase použít slzný plyn, k zákroku policie došlo také v nigérijské Abuji. Tradiční církve jako katolická, anglikánská či protestantské, zpravidla zákaz velkých shromáždění respektují.

Veřejnou kritiku si vysloužil prezident Tanzanie John Magufuli, který obyvatele vyzval k docházení na bohoslužby a přijímání svátostí s tím, že v eucharistii koronavirus nepřežije - tento názor řada teologů odmítla jako pověru a odkázala na učení svatého Tomáše Akvinského.

zdroj: Kathpress, Fides, ČTK

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony