Do dobrovolnické databáze Masarykovy univerzity se přihlásilo na 3000 lidí

Do dobrovolnické databáze Masarykovy univerzity se přihlásilo na 3000 lidí

V den vyhlášení nouzového stavu spustila Masarykova univerzita databázi, do které se dosud přihlásilo na 3000 dobrovolníků. Poskytují pomoc jak jednotlivcům, tak institucím, sdělila koordinátorka projektu Barbora Leskovjanová.

„Jako první se zapojili naši medici, následně vznikla iniciativa studentů Pedagogické fakulty, kteří se nabídli, že budou zajišťovat hlídání dětem doktorů. Nám došlo, že těch skupin, které potřebují pomoc, je více, a zájem ze strany studentů zapojit se do naší dobrovolnické sítě byl obrovský, takže jsme se rozhodli pomáhat v co největším měřítku to bude možné,“ řekla v dopoledním vysílání Proglasu Leskovjanová.

Formy pomoci jsou různé, krom hlídání dětí jde také o doučování, nebo nákupy seniorům či lidem v karanténě. „Máme také síť dobrovolníků, kteří pro nás šijí bavlněné roušky,“ dodala Leskovjanová.

Databáze původně sdružovala pouze studenty a zaměstnance Masarykovy univerzity, nyní se do ní může přihlásit kdokoli. „Začali se na nás obracet i studenti jiných škol a další lidé, kteří se chtěli zapojit a pomáhat. Za to jsme samozřejmě rádi,“ vysvětlila koordinátorka dobrovolníků. Poptávka po pomoci podle Barbory Leskovjanové vzrostla se zřízením telefonických linek 549 498 800 / 549 498 804, na které se lidé mohou obracet.

Iniciativu munipomaha.cz lze kromě přihlášení se do databáze podpořit také finančně. „S dobrovolnickou činností jsou spojené náklady, které je potřeba hradit, jedná se především o zajištění ochranných pomůcek. Lidé už do sbírky začali přispívat, za což jim moc děkujeme. Díky tomu například můžeme našim dobrovolníkům nabízet dezinfekci,“ uvedla Leskovjanová.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony