P. Rybář: Současná omezení křesťanům připomínají důležitost odříkání

P. Rybář: Současná omezení křesťanům připomínají důležitost odříkání
20. března 2020 Události Autor: Filip Breindl

Lidský život je cestou k Bohu a unést tento život je Boží vůle, říká jezuitský kněz a autor duchovních textů Jan Rybář k současným omezením kvůli epidemii koronaviru."Toto bychom si měli vyvěsit ve svých světničkách," dodal k tomu v telefonickém rozhovoru pro Radio Proglas.

Křesťany by tato doba měla namísto ke strachu vést k prohlubování vlastní duchovní cesty a upevňování víry; v praktické rovině pak jde o zkušenost odříkání, říká 88letý kněz a bývalý politický vězeň Rybář: "Velice jsme neradi, že to užívání života je omezeno, ale my křesťané nejen užíváme života, ale také se odříkáme. Odříkání je důležité proto, abychom ze zřetele neztratili cíl. Jsme v nebezpečí, že je nám na světě tak dobře, že se nám nechce na ten cíl ani myslet. To je nástraha knížete tohoto světa, jak ho nazývá Pán Ježíš," uvedl P. Rybář s tím, že i křesťané mají užívat života, ale tak, aby před sebou stále měli perspektivu věčnosti. Do současných bolestí a nejistot radí - "na základě vlastní skoro 90leté zkušenosti" - opřít se duchovně o Pannu Marii. Celé zamyšlení P. Jana Rybáře jsme odvysílali v pořadu Všimli jsme si, jehož reprízu můžete sledovat v sobotu 21. března 2020 od 9 hodin, záznam pořadu je v audioarchivu.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Symfonie c-moll - Finale. Allegro assai; Autor: Rejcha Antonín; Dirigent: Altrichter Petr; Soubor: Dvořákův komorní orchestr
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony