Člen ODS vyhrožoval zastáncům zdanění církevních náhrad, strana to řeší

Člen ODS vyhrožoval zastáncům zdanění církevních náhrad, strana to řeší
20. května 2019 Události Autor: Filip Breindl

Místní sdružení Občanské demokratické strany v Jesenici u Prahy se zítra bude zabývat vyjádřením svého předsedy a městského radního Martina Langa, který na sociálních sítích vulgárně zaútočil na prezidenta Miloše Zemana kvůli jeho souhlasu se zákonem o zdanění restitučních náhrad vyplácených církvím.

Přirovnal ho k nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi a napsal, že je třeba ho podřezat. Lang slovně vyhrožoval také poslancům, kteří se na schválení normy podíleli. Poslanci před časem hlasy ANO, ČSSD, KSČM a SPD zvrátili senátní veto, prezident zákon podepsal 2. května. Někteří oponenti se kvůli záležitosti obracejí na Ústavní soud.

"Je to soukromý výrok pana Langa, se kterým my zásadně nesouhlasíme. Na zítřek (na úterý) je svolaná rada místního sdružení a budeme řešit budoucnost pana Langa v Jesenici a jeho setrvání ve straně a tak dále," uvedl místopředseda jesenické ODS Martin Kuruc. Za nepřijatelné označil výroky i předseda občanských demokratů Petr Fiala. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček uvedl, že se obrátil na policii, ta potvrdila, že případ vyšetřuje kvůli podezření z trestného činu násilného vyhrožování.