Církve se přidávají k protestům za demokracii v Barmě

Církve se přidávají k protestům za demokracii v Barmě
8. února 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Týden po vojenském převratu pokračují v jihoasijské Barmě demonstrace za demokracii, dnes byla také vyhlášena generální stávka. Stovky tisíc lidí vyšly do ulic v hlavním městě Neipyijto, v Rangúnu či Mandalay. Ke stávce se pak připojily skupiny pracujících po celé zemi. Podle informace, již uvedl barmský kardinál Charles Bo na svém twitteru, byli mezi demonstranty v Mandalay tamní katolický arcibiskup Marco Tin Win a mnoho kněží. 

Kardinál a předseda barmské biskupské konference veřejně sdílel poselství Řádu sester Dobrého pastýře, jenž v Barmě působí: „Stojíme za naším národem! Podporujeme nenásilné demonstrace!“

List Frontier Myanmar pak píše o tom, že v západní části Barmy, tzv. Čjinském státě, poskytují církve jídlo a přístřeší lidem zapojeným do generální stávky. 90 procent z přibližně půl milionu Čjinů jsou křesťané; většina z nich se hlásí k protestantským církvím.

Svou solidaritu s Barmánci vyjádřil při nedělní modlitbě Anděl Páně papež František. Ve svém dnešním projevu k diplomatickému sboru při Svatém stolci vyzval k okamžitému propuštění svržené předsedkyně barmské vlády Aun Schan Su Ťij, kterou armáda od převratu minulé pondělí drží v internaci. Vojenský puč podle papeže „náhle přerušil“ cestu k demokratizaci země.

Zdroj: Kathpress

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony