Červená středa připomene trpící pro víru. Česko navštíví muž, který pomáhá pronásledovaným v Africe

Červená středa připomene trpící pro víru. Česko navštíví muž, který pomáhá pronásledovaným v Africe
22. listopadu 2022 Události Autor: Veronika Skalická

Ty, kteří umírají a jsou za svou víru pronásledováni, zítra připomene Červená středa. Cílem kampaně je informovat širokou veřejnost o rozsahu pronásledování z náboženských důvodů. Pomoci mohou lidé modlitbami i přispěním na konkrétní projekty.

„Ve světě je pro víru pronásledováno až 360 milionů křesťanů a tento počet stále roste. Křesťanství je daleko nejpronásledovanějším náboženstvím,“ přiblížil Proglasu spolupracovník Křesťanské mezinárodní solidarity Julius Kahanec.

Při příležitosti Červené středy míří do Česka John Eibner, generální ředitel organizace Kresťanská mezinárodní solidarita, a Franco Majok, který v Jižním Súdánu organizuje repatriaci osvobozených otroků. 

Majok pomáhá také obětem náboženského násilí v Nigérii. „Tam jsou křesťané i umírnění muslimové vražděni a vyháněni teroristickou organizace Boko Haram a džihádisty,“ přiblížil Proglasu Kahanec. Oba hosté se zítra zúčastní konference „Pronásledování pro víru… Jak mohu pomoci?“. 

Mezinárodní iniciativa Červená středa má původ ve Velké Británii, kde byla před šesti lety založena. V Česku se koná popáté. Symbolem kampaně je rozsvícené červené světlo odkazující na krev trpících pro víru.

K akci se připojila Česká biskupská konference spolu s Ekumenickou radou církví a Federací židovských církví. 

Rozhovor, který s Juliem Kahancem vedla Monika Tintěrová, si můžete poslechnout na odkazu níže:

NyníPísně
Píseň: Když se hory zelenaly (2009); Interpret: Hradišťan; Album: Pavlica Jiří & Hradišťan: Studánko rubínko
03:00Oktáva
03:55Písně
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály