Boží milost je silnější než pandemie, povzbuzují z Hostýna biskupové

Boží milost je silnější než pandemie, povzbuzují z Hostýna biskupové
22. října 2020 Události Autor: Filip Breindl

Nebojte se! Slovy svatého papeže Jana Pavla II., jehož liturgická památka připadá na dnešek, se na věřící v souvislosti s tuzemskou epidemickou situací obrátili čeští a moravští biskupové. Včera na Svatém Hostýně zakončili plenární zasedání České biskupské konference. Její předseda, olomoucký arcibiskup Jan Graubner vystoupí v dnešní relaci 13+.

Rozhodli na něm například o přeložení Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové o rok - na srpen 2022. Na jaře mu bude předcházet celostátní fórum mládeže. Naopak už napřesrok by se měla uskutečnit návštěva biskupů Ad limina apostolorum v Římě a také vyvrcholí Rok svaté Ludmily národní poutí na Tetíně v září 2021.

V souvislosti se zhoršenou epidemickou situací biskupové vyzvali kněze, aby stáli lidem nablízku a byli k dispozici pro individuální duchovní péči, dále aby zajistili otevření kostelů pro soukromou modlitbu tam, kde je to možné. Biskupové poděkovali všem, kteří se v této době rozhodli pomáhat, a vybídli k pokračování večerní modlitby růžence za ukončení pandemie koronaviru - k této modlitbě se lze připojit i na Proglasu. "Všechny pak chceme ujistit o naší blízkosti v modlitbách, zvláště vás, které pandemie Covid-19 jakýmkoliv způsobem již postihla. V předvečer svátku sv. Jana Pavla II., který si sám musel projít zkouškou své těžké nemoci, ho prosíme, aby se za nás přimlouval. Připomínejme si stále jeho často opakovaná slova „Nebojte se!“. Jeho hluboké svědectví víry může pro nás být v této době příkladem a pamatujme, že Pán je stále s námi a nikdy nás neopustí. Jeho milost je silnější než pandemie," vzkazují biskupové a svou výzvu uzavírají: "Buďme si s pomocí Boží vzájemně oporou."

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 11, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 11 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony