Biskup Holub mezi poutníky do Teplé nepřijede, léčí se s covidem-19

Biskup Holub mezi poutníky do Teplé nepřijede, léčí se s covidem-19
12. září 2020 Události Autor: Filip Breindl

Bez biskupa Tomáše Holuba se v premonstrátském klášteře Teplá koná pouť plzeňské diecéze. Ve 14.30 začne mše svatá, kterou bude sloužit apoštolský nuncius v Česku, arcibiskup Charles Daniel Balvo. Na Proglasu vysíláme přímý přenos. Biskup Tomáš má pozitivní test na covid-19, testovat se nechali i jeho spolupracovníci.

„Byl jsem kontaktován osobou, s kterou jsem jednal v pondělí odpoledne s tím, že u této osoby došlo k prokázání onemocnění COVID-19. Okamžitě jsem informoval své spolupracovníky, kteří se jednání rovněž účastnili a všichni jsme nastoupili do dobrovolné karantény. Všichni jsme se také okamžitě nechali na coronavirus testovat,“ popsal plzeňský biskup s tím, že v jeho případě test prokázal nákazu, v karanténě skončila řada diecézních kněží, podle mluvčího biskupství Pavla Říhy asi 20. "Průběh mám zatím na úrovni těžší chřipky," připojil Tomáš Holub na Twitteru s poděkováním za množství přání brzkého uzdravení.

Nuncia Charlese Daniela Balva a poutníky v Teplé pozdravil na dálku a ve svém vzkazu zdůraznil platnost Ježíšových slov Nebojte se!, která se stala mottem plzeňské diecéze pro letošní rok. "I když mnohé, na co jsme zvyklí, se mění a to rychleji, než jsme si dokázali představit, nebojme se: náš Pastýř je dobrý a vede každého z nás. S láskou a něhou i vnímavostí pro naše starosti a radosti. (...) Žehnám Vám, myslím na Vás a k oltáři pomyslně přináším s Vašimi prosbami i ty mé: za radost z evangelia mezi námi, za vnímavost pro vanutí Ducha v naší diecézi a za ochotu být společně na cestě do Božího království měnící se krajinou dnešních dnů," stojí ve vzkazu biskupa Holuba účastníkům diecézní pouti v Teplé. Zástupci Charity a apoštolský nuncius Balvo při ní převezmou symbolické šeky na dvakrát 50 tisíc korun na zmírnění dopadů pandemie koronaviru. Jde o výtěžek dobročinného prodeje várky plzeňského piva, které měl původně dostat papež František jako velikonoční dárek.

Nákazu covid-19 měl z tuzemských biskupů i Karel Herbst, emeritní pomocný biskup z Prahy, jenž musel být kvůli těžkému průběhu na konci března hospitalizován.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Symfonie číslo 3 d moll - šestá věta - Langsam; Autor: Mahler Gustav; Dirigent: Bernstein Leonard; Sóla: Ludwig Christa - alt; Soubor: New Yokrkští sboroví umělci, Brooklynský chlapecký sbor
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony