Arcibiskup Graubner mladým: Přeji vám, ať se to kolem vás rozzáří

 Arcibiskup Graubner mladým: Přeji vám, ať se to kolem vás rozzáří
21. srpna 2017 Události Autor: Hana Kašpárková

Závěrečná mše v olomoucké Korunní pevnůstce v neděli završila Celostátní setkání mládeže. Šest a půl tisíce účastníků během něj po šest dní objevovalo Olomouc, prožívalo řadu nejen duchovních programů a věnovalo se tématu strachu a obav. To vše s cílem prohloubit svůj vztah s Bohem.   

"Děkuji Bohu za to, že vzbudil víru, lásku a touhu v tolika srdcích, které se rozhodly tak krásnou věc uspořádat. Přeji vám, aby vás Bůh provázel svým požehnáním, svou přízní a ochranou a skrze vás udělal mnoho krásného všude, kam přijdete. Všude, kam přijdete s Kristovým světlem ve svých srdcích a ve svých očích, může zmizet tma. Přeji vám, ať se to kolem vás rozzáří," řekl arcibiskup mladým v závěru poslední mše svaté.

Bezprostředně po mši se pak Graubner podělil o své dojmy z průběhu setkání. "Mám radost především z toho, že řada mladých ukázala svou ochotu a schopnost se zapojit. Ty spousty mladých, kteří organizovali a sloužili, tomu dali moře času a zároveň tím vyrůstají. A to je důležité pro jejich zrání," řekl Graubner Proglasu a dodal, že pozitivní ohlasy na mladé má také ze strany města - od primátora, vedení univerzity nebo policie.