Arcibiskup Graubner: Vytvořme na setkání kousek krásné církve

Arcibiskup Graubner: Vytvořme na setkání kousek krásné církve
16. srpna 2017 Události, CSM Olomouc Autor: Filip Breindl

"To hlavní, co se tady vytvoří, není jen záležitostí těch, kteří vystupují na pódiu, ale je záležitostí nás všech, nakolik se nám podaří vytvořit krásné vztahy a v přirozené i duchovní rovině kousek krásné církve," řekl olomoucký arcibiskup Jan Graubner při zahájení Celostátního setkání mládeže. V jeho sídelním městě probíhá do neděle.

Přijelo kolem šesti tisíc účastníků, na které čeká v areálu Korunní pevnůstky i na dalších místech Olomouce program bohoslužeb, svědectví, přednášek, otevřených klášterů či sobotní pouti rodin."Je-li v srdci každého z nás místo pro Boha, pak budeme moci všichni tady prožívat kousek ráje," uvedl arcibiskup Graubner a účastníkům setkání řekl: "Přeji vám, abyste zažili, že i přes různé nedostatky to stálo za to a vy jste ukázali, že jste vytvořili nádherné společenství, na které je možné nejen vzpomínat, ale také přenést ho všude tam, kde žijete."

Dnešní mši svatou bude od 11 hodin sloužit brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Proglas odvysílá přímý přenos. V přednáškovém programu vystoupí například režisér Jiří Strach nebo ekonom Lubomír Mlčoch. Účastníci také mohou navštívit otevřené kláštery ve městě. Od 14 hodin a po večerních zprávách ve 20.15 se z Olomouce přihlásí naše živé studio.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony