Do Olomouce přijíždějí mladí křesťané. Začíná tam jejich celostátní setkání

Do Olomouce přijíždějí mladí křesťané. Začíná tam jejich celostátní setkání

Přes šest tisíc mladých ve věku od 14 do 30 let dnes přijíždí do Olomouce, kde začíná šestidenní Celostátní setkání mládeže. Na akci vyráží také Proglas.

„Mladí lidé z různých důvodů prožívají obavy – ze zaměstnání, z manželství. Zdálo se, že mladí lidé prožívají nejistoty. Přijali jsme jejich nabídku a zpracovali ji,“ vysvětlil ředitel pořádající Sekce pro mládež České biskupské konference pater Jan Balík motto letošní akce, které zní „Nebojte se.“

Akci už více než rok připravují desítky dobrovolníků z celé České republiky. Přímo na místě má organizaci na starosti asi 700 dobrovolníků v 35 pracovních skupinách.

Celostátní setkání mládeže probíhá v duchu světových dní mládeže a koná se v České republice přibližně jednou za pět let. Naposledy bylo v roce 2012 ve Žďáru nad Sázavou, před tím v roce 2007 v Táboře.

V Olomouckém programu vystoupí například režisér Jiří Strach nebo Miloš Szabo z Katolické teologické fakulty Karlovy Univerzity. Na pódiu své promluvy k mladým přednese většina českých a moravských biskupů.

Na místo vyslal svůj tým také Proglas. Živá studia z místa vysíláme od středy 16. srpna do soboty 19. srpna vždy ve 14:00 a ve 20:15 (v pátek pouze ve 14:00). V neděli pak v 15:45.

Přímé přenosy mší svatých z Olomouce zařazujeme ve středu, ve čtvrtek a v sobotu v 11 hodin, v pátek ve 20 a v neděli od 10 hodin. Olomouckému setkání se bude věnovat i dětský magazín Barvínek v úterý 15. sprna a pořad Všimli jsme si v pátek 18. srpna – oba tyto pořady začínají v 16 hodin.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony