K účastníkům setkání mládeže se v Olomouci připojily rodiny

K účastníkům setkání mládeže se v Olomouci připojily rodiny
19. srpna 2017 Události, CSM Olomouc Autor: Filip Breindl

Na dnešní program Celostátního setkání mládeže s mottem Nebojte se budoucnosti dorazila do Olomouce řada rodin s dětmi. Pro některé šlo o vzpomínku na setkání, která absolvovali dříve, pro jiné o první zkušenost s podobnou akcí. Vyplynulo to z naší ankety:

"Přijeli jsme proto, že máme spoustu pěkných vzpomínek na uplynulá setkání mládeže. Teď už jsme s dětmi v jiné roli, ale chtěli jsme okusit atmosféru v rámci jednoho dne," popsal Josef z Drásova v brněnské diecézi. Naopak žádnou zkušenost s podobnými akcemi nemá rodina z Pozlovic u Luhačovic, která dorazila se dvěma malými dcerami. "Rozhodla jsem se pro přípravu na biřmování, takže to mám trochu povinně a rozhodla jsem se s sebou vzít celou rodinu, abychom viděli, jak to tu vypadá," vysvětlila maminka. Některé rodiny motivovala k cestě do Olomouce skutečnost, že se setkání mládeže účastní někdo z jejich blízkých. "Moje sestra je v organizačním týmu. Zároveň jsme chtěli strávit víkend společně s mladými lidmi, protože sami jsme ještě pořád dost mladí a cítíme se dobře v tomto velkém společenství," vysvětlil Marek, který z Prahy dorazil s manželkou Dorotou a synem Kryštofem. "Přijeli jsme se podívat za synem a jedeme také zavzpomínat a oživit si zážitky," popsala Lída z Pustiměře. Na budoucnost myslí Míša z Malenovic, která po loňské návštěvě Světového setkání mládeže v Krakově vzala do Olomouce šestiletého syna Josefa, předškoláka. "Touhle formou mu chceme ukázat, jaká úžasná atmosféra a energie je na tomto setkání, aby do budoucna věděl, co ho čeká a na co se může těšit."   

Mši svatou sloužil kardinál Dominik Duka, podle něhož je budoucnost národa i církve závislá na rodinách, které si z tohoto důvodu zaslouží větší podporu od státu, než zatím dostávají, řekl pražský arcibiskup. "Tak trochu jsem si všiml, že na tomto setkání je mnohemexpo_olomouc více dívek a žen než chlapců a mužů. Možná je tomu tak i proto, že tomu tak bylo i na Kalvárii - tam byl z mužů pouze svatý Jan, mladíček, a pak tam byly statečné ženy. Jestliže myslíme na rodiny, pak to budete vy, budoucí maminky, kterým Bůh, společnost i církev svěřují starost o život, o budoucnost. Budoucnost společnosti, státu, národa, o budoucnost církve!" zdůraznil kardinál Duka. V rámci odpoledního programu probíhá v centru Olomouce takzvané Expo řeholí, hnutí, institucí a povolání (na snímku).

NyníRanní zíváček
Píseň: Rozpočítadla (1996); Interpret: Ztracená kapela; Album: Ztracená kapela: Zpíváme si písničku 2
07:00Zprávy ČRo Dvojka
07:05Písně
07:15Pozvánky
07:45Třikrát z Proglasu
08:00Zprávy ČRo Dvojka
08:05Ranní magazín

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony