Nebojte se uvěřit Kristu! slyší dnes účastníci setkání v Olomouci

Nebojte se uvěřit Kristu! slyší dnes účastníci setkání v Olomouci
18. srpna 2017 Události Autor: Filip Breindl

Přes šest tisíc účastníků Celostátního setkání mládeže se vydalo na pouť na Svatý Kopeček u Olomouce, kde je čeká večerní program se mší svatou, kterou bude sloužit biskup ostravsko-opavské diecéze František Václav Lobkowicz. Téma dnešního programu zní Neboj se uvěřit Kristu!

V dopoledním programu si účastníci mohli vybrat z nabídky přednášek, workshopů a dalších aktivit zaměřených na duchovní, společenská a další témata. Na způsob, jakým může současný snadný přístup k různým videonahrávkám podpořit duchovní život, upozornil na jednom z workshopů pater Libor Všetula ze salesiánského mediálního centra."Měl jsem intuitivně pocit, že to je vnímavé publikum, takže jsem mohl nasadit vyšší kalibr myšlenek až trochu složitějších a zdálo se mi, že u mnohých to bylo přijato a nějak to rezonovalo. Mohl jsem tedy zvolit náročnější verzi přednášky, což mě velmi potěšilo, protože se při ní může vystihnout více principů života s Pánem Bohem, které jsou jednoduché, ale musí se vystavět," popsal Proglasu P. Všetula.

Do dějiště Celostátního setkání mládeže v Olomouci dnes dorazil kardinál Dominik Duka, který v rozhovoru pro televizi Noe odsoudil teroristický útok v Barceloně. Podle něj válka s Islámským státem a jinými formami islamistického džihádismu brzy neskončí a západní země na ni budou muset reagovat novými opatřeními. K bezpečnostnímu zajištění olomouckého setkání pražský arcibiskup podotkl: "Je možné vidět, že ve spolupráci s městem a policií je tu určitá viditelná ochrana, která může zabezpečit klidný průběh. Zároveň bychom si měli uvědomit, když vidíme ozbrojené policisty a různé ochranné bariéry, že skutečně nežijeme ve světě míru, bratrství a přátelství. Žijeme ve světě, kde musíme o mír, bratrství a přátelství bojovat."  Jak potvrdila mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová, nad bezpečností a majetkem účastníků celostátního setkání dohlíží zvýšený počet policistů, kteří spolupracují s pořadateli. "Má to preventivní charakter a moc bychom si přáli, aby celé toto setkání proběhlo zcela v duchu jeho sloganu Nebojte se!" uvedla Dolejšová.  

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony