Biskup Holub: Olomoucké setkání dobře odstartovalo a nabírá výšku

17. srpna 2017 Události Autor: Filip Breindl

"Je spousta lidí, kteří nám říkají - buď sám sebou, nehraj si na něco, neboj. Myslím, že každý z nás tohle v životě mockrát slyšel a ruku na srdce, jak často jsme to těm lidem nevěřili," řekl během včerejší katecheze na Celostátním setkání mládeže v Olomouci plzeňský biskup Tomáš Holub, který ten den děkoval za 50 let života - účastníci mu k narozeninám hlasitě pogratulovali. Proglas s ním natočil rozhovor.

Vnímáte toto setkání jako určitý dárek ke svému životnímu jubileu?

Jako dar vnímám to, že tento den, za který vděčím svým rodičům a ne sám sobě, mohu prožívat v prostředí radosti z víry. To je pro mě skutečně něčím, co mě obohacuje.

Vaše katecheze se věnovala tématu dne - Nebojte se být sami sebou. Co jste chtěl účastníkům setkání předat?

Chtěl jsem jim říci, že být sami sebou je možné jen tehdy, když uvěříme, že jsme milováni. Bůh má dvě cesty, kudy nám tuto zprávu do našeho života posílá. Tou jednou je setkání s druhými milujícími lidmi a tou druhou je, že zažijeme při modlitbě a čtení Písma ten Boží dotyk napřímo. To jsou dvě cesty, které se spojují v životě každého člověka zvláštním podivuhodným způsobem.

Jak vnímáte atmosféru setkání? Je něco, na co se zvláště těšíte?

Teď se rozjíždí. Věřím, že dobře odstartovalo, bude nabírat výšku a bude něčím, co se bude víc blížit k hvězdám. Těším se na setkání se svou vlastní diecézí, to je něco osobního. Tím, že jsme maličcí a do jisté míry misijní, je to vždy takové intenzivní povzbuzení víry pro ty, kdo svou víru žijí v náročných podmínkách.

 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony