Z očekávaných událostí v úterý 26. července 2022

Z očekáváných událostí v úterý 26. července 2022
26. července 2022 Události Autor: Bernhard Tengler

Papež František pokračuje v historické návštěvě Kanady. Bude sloužit mši na edmontonském stadionu Commonwealth, který je s kapacitou 56 tisíc diváků největší v zemi. Liturgickou slavnost můžete sledovat v přímém přenosu televize Noe od 18.45. Později se Svatý otec zúčastní tradiční pouti u jezera sv. Anny západně od Edmontonu. Na dnešek totiž v katolické církvi připadá památka Ježíšových prarodičů, sv. Jáchyma a Anny.

Do Česka má dorazit 2800 dávek vakcín proti opičím neštovicím – dar od Evropské unie.

Mezinárodní měnový fond zveřejní aktualizovaný výhled světové ekonomiky. Prognóza se pravděpodobně zhorší.

Šéf české diplomacie Jan Lipavský bude v Praze jednat s německou ministryní zahraničí Annalenou  Baerbockovou – o vzájemných vztazích obou zemí či situaci na Ukrajině. Pak navštíví Lidice, kde uctí památku obětí vypálení obce před 80 lety a setkají se s přeživšími tragédie.

Organizátoři mezinárodního filmového festivalu v Benátkách oznámí letošní soutěžní snímky. Přehlídka začne 31. srpna.

Český Ústavní soud vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti Klubu bechtěreviků. Spolek osob trpících Bechtěrevovou chorobou neúspěšně napadl u Nejvyššího správního soudu části opatření, kterými ministerstvo zdravotnictví loni kvůli covidu-19 omezilo provoz lázní.

Poutní bohoslužbu v kostele sv. Anny v Praze na Žižkově bude od 18 celebrovat strahovský premonstrát, novokněz Štěpán Novák. Návštěvníci si mohou prohlédnout budované  komunitní centrum.

Hasiči, policisté a zdravotníci představí kampaň "I tobě koluje v žilách naše krev". Chtějí podpořit povědomí o dárcovství krve a zvýšit počet pravidelných dárců.

Festival židovské kultury Ha-Makom zahájí na zámku v Holešově.