Verbisté připravují oslavy sta let působení u nás

Verbisté připravují oslavy sta let působení u nás
15. ledna 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Misionáři Společnosti Božího Slova, známí jako verbisté, si dnes připomínají zakladatele svatého Arnolda Janssena. Generální představený P. Budi Kleden v poselství pro členy a příznivce hnutí zdůraznil jeho zacílení na pastoraci mládeže a komunikaci.

"Byl to prorocký a odvážný čin, kdy svatý Arnold využil tiskařský stroj na šíření radostné zvěsti evangelia v náročných časech, ve kterých žil. Jeho odkaz pro nás v době krize je následující: je třeba co nejlépe využívat masově-komunikační prostředky. V dnešní době není ani tak výzvou hledání nových prostředků komunikace, jako spíše jejich odpovědné využívání a zároveň i šíření pravdivých zpráv. V době, kdy narůstá šíření nepravdivých a zavádějících informací, jsme povoláni přinášet pravdu. Někteří se snaží zmanipulovat současnou krizi pandemie ve svůj prospěch a pro své sobecké zájmy. Proto je nezbytné využít různé platformy tištěných a digitálních médií na otevírání témat, jako jsou sociální spravedlnost, pomoc nejslabším a nejzranitelnějším ve světě a ochrana přírody," říká generální představený Misionářů Společnosti Božího slova ve videoposelství.

Čeští verbisté se dnes podle svého místního představeného P. Dušana Šimala ze Starého Hrozenkova sejdou se slovenskými spolubratry na videokonferenci, aby pokračovali v plánování oslav stého výročí svého příchodu do Československa. Přípravy na jubilejní rok 2023 mají motto "Udržet Božím Slovem". Součástí bude i stovka týdenních zamyšlení nad osobou a spiritualitou zakladatele sv. Arnolda Janssena na www.verbisti.sk formou textu a podcastu. Tak chtějí verbisté přiblížit Janssenův odkaz i misijní spiritualitu jeho následovníků.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony