V Brazílii vzniká nová socha Krista

V Brazílii vzniká nová socha Krista
12. dubna 2021 Události Autor: Jakub Podešva

V městě Encantado na jihu Brazílie vzniká nová socha Ježíše Krista. Stavitelé k ní minulý týden připevnili hlavu a rozpažené ruce. Dokončení projektu je naplánované na konec tohoto roku. Výsledné dílo bude vyšší než slavná socha Krista Spasitele v Riu de Janeiro, která měří 38 metrů. 

Stavba, která dostane název Kristus Ochránce, bude vysoká 43 metrů, což z ní udělá jednu z nejvyšších soch Krista s rozpřaženýma rukama na světě. Monument doplní i výtah s vyhlídkovou plošinou. Projekt má posilnit víru tamních obyvatel a cestovní ruch v oblasti.  

Výstavba začala v roce 2019 na návrh bývalého starosty Adroalda Conzattiho, který v březnu podlehl nemoci covid-19. Celkovou částku 350 tisíc dolarů, tedy přes 7,5 milionů korun, se podařilo získat pouze z dárcovských příspěvků. Na průběh dohlížejí sochaři Genésio a Markus Mourovi.

Stavební práce v současnosti probíhají i na soše v Riu de Janeiro, která před svým devadesátým výročím vzniku prochází rekonstrukcí. Ze soch ztvárňujících Ježíše Krista jsou nejvyšší téměř 53 metrů měřící monument na indonéském ostrově Sulawesi a 52,5 metrů vysoké dílo v polském městě Świebodzin. 

Foto: Tobias Mayr/flickr/CC BY-NC 2.0

Zdroje: Rádio Lumen, pravda.sk, BBC, CNA 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony