Telnické vánoční srdce propojí občany jihomoravské obce

Telnické vánoční srdce propojí občany jihomoravské obce
16. listopadu 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Propojit lidi všech generací, i těch, kteří se mezi sebou třeba vůbec neznají, je cílem akce, kterou realizuje ve své obci starosta jihomoravské obce Telnice František Kroutil. 

V minulém týdnu starosta oslovil všechny občany Telnice s výzvou, která už v obci není novinkou. Podobnou věc totiž zrealizoval už před Velikonocemi. „Každý občan obdržel dopis s výzvou, aby se zapojil do akce, jejímž principem je v podstatě vzájemné obdarovávání se,“ řekl ve vysílání Proglasu. Každý našel ve své schránce tuto výzvu:

Telnické vánoční srdce

„Lidé se přihlásí, řeknou, jestli chtějí být dárcem anebo obdarovaným, případně více specifikují svoji osobu. To znamená věk či pohlaví. A řeknou, jestli chtějí získat třeba nějaký konkrétní dar, který by je potěšil. To může být cokoliv - ať už je to materiální věc, dopis, nebo třeba elektronické pozdravení anebo jakékoliv jiné povzbuzení. Totéž platí i opačně. Ti, kteří by rádi někomu něco dali jako dárek a potěšení, tak mohou něco nabídnout, představil starosta, jak přihlašování funguje. Následně na radnici přihlášky pospojují. Těsně před Štědrým dnem, doufám, všechny občany nějakým pozitivním dárkem potěšíme. A to si myslím, je právě v té dnešní době tím úplně největším cílem. Tedy to, aby lidé zůstávali spolu v kontaktu a nezůstávali osamělí. Zvláště pak ne o Vánocích,“ shrnul František Kroutil, starosta obce Telnice.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony