"Jsme poutníky na této zemi. Cvičme proto svého ducha i tělo," říká starosta Orla

"Jsme poutníky na této zemi. Cvičme proto svého ducha i tělo," říká starosta Orla

Pravidelný pohyb a posilování imunity – to jsou rady pro zachování zdraví, které platí nejen v době pandemie. Heslem „Modli se a pracuj, modli se a sportuj“ se dlouhodobě pyšní také sportovní organizace Orel. Podle jeho starosty Stanislava Juránka musíme naše tělo cvičit, abychom "do nebeského království došli po svých“.

„Jsem přesvědčený, že stejně jako hledáme cestu do budoucnosti modlitbou, tak je zapotřebí ji hledat také skrze pohyb,“ řekl v pořadu Dopoledne s Proglasem Stanislav Juránek. Podle něj lidé potřebují být alespoň trochu pod tlakem nebo napětím z chůze a putování. „Proto se chodí na poutě například do Santiaga de Compostely,“ dodal senátor za KDU-ČSL.

Jednota Orel každoročně putuje na Svatý Hostýn, kde společně slaví pouť. Letošní termín ke konci prázdnin zůstává i přes aktuální situaci kolem koronaviru nezměněný. „Heslem letošní poutě je, že si s sebou vezmeme naději,“ řekl předseda Orla Juránek s tím, že programu se zúčastní tolik lidí, kolik bude v té době povolené. „Pokud povolí sto, tak nás bude sto. Pokud bude neomezený počet, tak zkusíme zopakovat sto tisíc orelských poutníků, kteří se přišli k Panně Marii pomodlit v roce 1948. To se nám ale letos asi ještě nepodaří,“ myslí si Juránek.

Rozhovor o činnosti Orla v době koronavirových opatření, vzpomínkách na Evropský šampionát kněží ve futsale, který Orel pořádal, a o smyslu jednoty z vysílání Dopoledne s Proglasem v pondělí 18. 5. 2020 si můžete poslechnout v podcastových aplikacích Spotify, Soundtier nebo Apple Podcasts.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony