Páteční Dopoledne: Do Karviné, na křesťanskou konferenci a husovské akce

Páteční Dopoledne: Do Karviné, na křesťanskou konferenci a husovské akce
2. července 2020 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Před prodlouženým víkendem se budeme v Dopoledni s Proglasem věnovat některým akcím v tuzemském křesťanském prostředí, na jejichž formě a průběhu se podepsalo dění kolem koronaviru.

Týká se to například každoroční konference, kterou v této době pořádá Křesťanská misijní společnost - letošní ročník se přesouvá na internet a o této online formě bude hovořit za pořadatele Milena Černá.

I když od 1. července lze v téměř celém Česku chodit na bohoslužby bez roušek, v části Moravskoslezského kraje některá omezení proti epidemii zůstávají a veřejných akcí se smí účastnit maximálně 100 lidí. Pro církev v regionu to znamená například odložení plánované sobotní primice novokněze ostravsko-opavské diecéze Michala Krenželoka v Jablunkově. Jak se dále situace promítá do života církevního společenství, o tom budeme hovořit s duchovním správcem farnosti v Karviné P. Przemyslawem Traczykem.

Po nedělní slavnosti svatých věrozvěstů Cyrila a Metoděje následuje připomínka 605. výročí smrti Jana Husa - jak budou letos probíhat vzpomínkové akce, na to se zeptáme patriarchy Církve československé husitské Tomáše Butty.

Na závěr přineseme krátký rozhovor s filmovým publicistou Lukášem Jirsou o tom, jak se do náhradního programu zrušeného karlovarského festivalu promítá činnost běžně fungující ekumenické poroty.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony