Oslavy na Velehradě budou letos jiné, myšlenka ale zůstává stejná

Oslavy na Velehradě budou letos jiné
1. července 2020 Události Autor: Anna Janošková

Velehradská pouť konající se na počest svatých Cyrila a Metoděje, a s tím spojené Dny lidí dobré vůle, budou mít letos kvůli pandemii koronaviru jiný průběh než v předchozích letech. Počet účastníků je omezený a doprovodné programy a atrakce téměř vymizí.

Organizátoři před čtrnácti dny zveřejnili registrační formulář, který mohli zájemci vyplnit a místo na akci si tak rezervovat. Povolený počet účastníků byl totiž letos omezený na tisíc. Kapacita se zaplnila za tři dny. Ti, kteří by se chtěli akce zúčastnit alespoň na dálku, mohou sledovat televizní přenos na TV NOE.

„Varianta, že by pouť na Velehradě nebyla, nepřipadá v úvahu. Moderními technologiemi bychom to vždy nějak zvládli,“ řekl Proglasu tajemník Dnů lidí dobré vůle Josef Kořenek. Dále dodal, že organizátoři byli nuceni zrušit některé doprovodné programy včetně těch pro rodiny s dětmi a vozíčkáře. Stánky a pouťové atrakce letos také nebudou. Na co se lidé mohou těšit je hudební program, ve kterém vystoupí i Miroslav Žbirka a Jiří Pavlica s Hradišťanem.

Podle Kořenka je každý ročník výjimečný něčím jiným, i když letos je to viditelnější než jindy. Hlavní duchovní odkaz a myšlenka celé akce ale zůstává stejná. Poutníci v letošním ročníku poděkují všem, kdo pomáhali v boji s nákazou covid-19 a připomenou si 75 let od konce druhé světové války.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony