Papež vyjádřil solidaritu obětem povodní v Indonésii a V. Timoru, pomáhá i církev

Papež vyjádřil solidaritu obětem povodní v Indonésii a V. Timoru, pomáhá i církev
7. dubna 2021 Události Autor: Filip Breindl

Papež v závěru generální audience připomněl více než 150 obětí záplav a sesuvů půdy v Indonésii a Východním Timoru. Tisíce lidí zůstaly bez domova, řada z nich našla podle agentury UcaNews útočiště v církevních zařízeních.

Například salesiánské středisko na okraji východotimorské metropole Dili se stará o dva tisíce osob a naléhavě potřebuje jídlo a oblečení pro děti a seniory, uvádí agentura UcaNews s odvoláním na místního kněze. Stovky dalších lidí bez přístřeší se shromáždily v dalším z kostelů Dili a také ve městě Kupang v indonéské části ostrova. V této oblasti převažují katoličtí obyvatelé - stát východní Timor, který vznikl v roce 2002, je spolu s Filipínami jedinou asijskou zemí s katolickou majoritou. 

Povodně a sesuvy půdy způsobily silné deště v důsledku tropické bouře Seroja. Záchranné práce komplikovaly neprůjezdné silnice se strženými mosty, některé ostrovy byly kvůli silnému příboji a větru krátkodobě zcela nedostupné. Záchranáři stále pátrají po desítkách nezvěstných lidí. "Kéž Pán přivítá mrtvé, utěšuje pozůstalé a podporuje ty, kteří přišli o domov," řekl papež při generální audienci.

ilustrační foto: Pixabay.com

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony