Papež pojede do Iráku, podle patriarchy přiveze pomoc a naději

Papež pojede do Iráku, podle patriarchy přiveze pomoc a naději
7. prosince 2020 Události Autor: Filip Breindl

Papež František na začátku března navštíví Irák, půjde o vůbec první cestu římského biskupa do této země. Během čtyř dnů byl měl kromě Bagdádu zavítat také do kurdského Erbílu, do oblasti kolem Mosulu, kam se po porážce Islámského státu vracejí křesťanští obyvatelé, a do Uru, odkud pocházel biblický praotec Abrahám. Sdělilo to vatikánské tiskové středisko s tím, že přesný program se přizpůsobí aktuální situaci kolem pandemie koronaviru.

Letos se kvůli ní neuskutečnila žádný zahraniční cesta papeže Františka, ta poslední proběhla loni na konci listopadu v Japonsku a Thajsku. Na neurčito je zatím odložena připravovaná návštěva Malty, kromě ní existovaly plány na cestu do Jižního Súdánu a také do Indonésie, Východního Timoru a na Papuu-Novou Guineu.

Podle bagdádského patriarchy chaldejských katolíků Louise Raphaela Saka je zpráva o papežské cestě do Iráku pro místní křesťany "novými Vánocemi". František přiveze do regionu zasaženého nejistotou, obavami a řadou problémů svou pomoc a naději, že se situace jednou zlepší, řekl irácký kardinál. Připojil, že papežovo rozhodnutí k návštěvě je odvážným činem, zejména v této době. František do Iráku přijede jako poutník s poselstvím své nové encykliky Fratelli tutti o lidském bratrství, dodal Louis Raphael Sako.

NyníPísničky před svítáním
Píseň: Cesty, ktoré nevedú nikam (2020); Interpret: Živé kvety; Album: Živé kvety: Cesty, ktoré nevedú nikam
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony