Chaldejská církev jedná o návštěvě papeže Františka v Iráku

Chaldejská církev jedná o návštěvě papeže Františka v Iráku
6. srpna 2019 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Při úvodním synodálním zasedání, kterému předsedal patriarcha Louis Raphael Sako, zazněl text dopisu, který patriarcha poslal papeži Františkovi. Zmínil v něm „velkou radost, kterou mezi křesťany Iráku vyvolala oznámená touha římského biskupa navštívit příští rok tuto zemi, která je od pradávna charakteristická velkým počtem mučedníků, jejichž počet dodnes roste. Pozitivní reakci na možný příjezd papeže do Iráku projevili i muslimští bratři, kteří dle patriarchy doufají, že ve sdílené bolesti mohou být otevřeny cesty naděje pro lepší budoucnost.

Od soboty mělo synodální shromáždění podobu duchovních cvičení vedených kyperským arcibiskupem Josephem Soueifem. Ode dneška do čtvrtka srpna jsou na programu zasedání, ve kterých poprvé vystoupí také laici z každé diecéze. Hostí je Ankawský komplex na předměstí Erbilu, hlavního města autonomního regionu Iráckého Kurdistánu. Třetí a poslední část synodálního shromáždění chaldejců, jak informuje angentura Fides, bude opět vyhrazena pro biskupy.

Chaldejská katolická církev je jedna z východních katolických církví, která používá chaldejský (východosyrský) ritus a je ve společenství s Římskokatolickou církví. 

Zdroj: Fides