Noc literatury představuje novou tvorbu evropských spisovatelů

Noc literatury představuje novou tvorbu evropských spisovatelů
21. září 2022 Události Autor: Bernhard Tengler

Současná literatura, netradiční místa, známé tváře – to je Noc literatury, která na atraktivních či běžně nedostupných místech nabízí široké veřejnosti ukázky z nové tvorby evropských spisovatelů v podání známých hereckých osobností. Uskuteční se právě dnes na 20 místech Prahy 1 a v 80 dalších českých městech.

Více Radiu Proglas prozradila vedoucí projektu Adriana Krásová z Českých center: „Noc literatury je založena na principu spolupráce s dalšími evropskými zeměmi. Všechna čtení na této akci v českých městěch proběhnou v šest hodin večer. Předčítá se v patnáctiminutových intervalech. Interpret čte připravenou ukázku, poté je pauza. Při ní se posluchači na základě mapek, které mají k dispozici, přesouvají na další čtecí lokalitu. Kdybych měla vypíchnout některé herce, kteří budou literaturu svým projevem představovat, tak se jedná o Davida Prachaře, Pavlu Beretovou či Josefa Trojana.“

Další informace najdete na webu www.nocliteratury.cz. Více si můžete poslechnout v celém rozhovoru, který vedla moderátorka Jitka Ingrová: