Mary’s Meals vyzývá k boji s celosvětovým hladem

Mary’s Meals vyzývá k boji s celosvětovým hladem
20. září 2022 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Každé čtyři vteřiny zemře na světě jeden člověk hladem. Celkem mu čelí 345 milionů lidí, což je dvojnásobek ve srovnání s rokem 2019. V prohlášení vydaném k zahájení debaty Valného shromáždění OSN to napsalo 238 nevládních organizací z 75 zemí. Žádají světové politiky, aby zastavili celosvětovou krizi týkající se hladu.

„Jedná se o mezinárodní kampaň, kterou spouštíme v rámci všech 20 zemí, kde Mary's Meals působí, kde probíhá fundraising. V dalších 20 zemích, většinou v zemích Afriky, pomáháme a v současnosti poskytujeme stravování ve školách více než dvěma a čtvrt milionům dětí. Nechceme přijmout hlad ve světě jako nevyhnutelnou realitu, a proto spouštíme tuto kampaň,“ informoval Proglas mluvčí české pobočky organizace Marek Telička.

Hnutí Mary’s Meals vyzývá lidi, aby podpořili aktuální výzvu, jejímž cílem je získat finanční prostředky pro nejchudší děti, které trpí ničivými následky celosvětové potravinové krize. „Chceme zdvojnásobit své úsilí, aby se dostalo k ‚zapomenutým‘ dětem, které se potýkaly s problémy již před pandemií, ale které nyní čelí akutnímu nedostatku potravin a v některých případech dokonce hladomoru,“ vysvětlil Telička.

Mary’s Meals zajišťuje jedno školní jídlo denně více než dvěma milionům dětí ve 20 zemích. Toto řešení nejen zmírňuje hlad dětí, ale pomáhá jim soustředit se na učení a dokončit školní docházku. To jim, podle organizace, následně dává naději na mnohem lepší budoucnost a možnost přispět k rozvoji svých vlastních komunit.