Nevidomí reprezentují Česko na světovém šampionátu v showdown

Nevidomí reprezentují Česko na světovém šampionátu v Showdown
3. října 2019 Události

V italském městě Olbia na Sardinii se od pondělka koná světový šampionát nevidomých ve hře showdown, kterého se účastní i čeští reprezentanti.

Na mistrovství je zastoupeno celkem 17 zemí. Z toho mužská kategorie čítá 44 hráčů, zatímco v ženské je 29 hráček. Jedenáct států postavilo i družstva do týmové soutěže. "Český tým tu má v zastoupení čtyři hráče. Hráčku bohužel žádnou nemáme," uvedla pro Proglas Markéta Kristlová, která české sportovce doprovází. "Atmosféra je tu velmi dobrá, i když už začíná být trochu soutěživá a to hlavně dnes. Začaly totiž turnaje," pokračovala Kristlová. Český tým doufá v umístění v první polovině. "Jsme moc rádi, že se můžeme účastnit, a to ještě v relativně vysokém počtu na tak malou zemi. Nejsme zatím paraolympijský sport a tak musíme shánět peníze někde jinde. Je to tedy velký úspěch, že tu můžeme být,"  sdělil Proglasu kouč českého týmu Pavel David.

Showdown je aplikovaný stolní tenis, kdy proti sobě stojí u stolu dva hráči. Stůl má po obvodu mantinely a na kratších stranách jsou branky, hraje se na góly. Při hře se používá ozvučený míček, protože jsou všichni hráči nevidomí. Hraje se na jedenáct bodů, přičemž kdo je získá jako první, tak vyhrává. Více informací nejen o showdownu, ale i jiných sportech pro nevidomé se můžete dočíst zde.

NyníPísničky před svítáním
Píseň: Ta naše (2020); Interpret: Friedl Marian, Pasičnyková Sabrina; Album: Friedl Marian: 11 podob lásky
05:00Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Písně
06:30Dnešní evangelium
06:35Ranní chvály
06:50Duchovní slovo

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony