Němečtí katoličtí biskupové zveřejnili "orientační příručku" k zářijovým volbám do spolkového sněmu

Němečtí katoličtí biskupové zveřejnili "orientační příručku" k zářijovým volbám do spolkového sněmu
28. července 2021 Události Autor: Dominik Číž

Třicetistránková studie Katolické sociálněvědní centrály analyzuje volební programy stran podle zásad katolické sociální nauky. Ačkoli nedává žádné přímé ani nepřímé doporučení   koho  26. září volit, kritice stran se nebrání - poukazuje například na postoj Alternativy pro Německo (AfD) k otázkám migrace nebo postoj Levice k sociálně tržnímu hospodářství. 

Zpráva na rozdíl od posledního volebního pastýřského listu Německé biskupské konference z roku 1980 nenavádí, pro koho konkrétně hlasovat. Volební programy stran analyzuje podle zásad katolické sociální nauky s hlavním důrazem na ochranu lidské důstojnosti, která je rovněž zakotvena v Základním zákoně (ústavě) SRN.

Věnuje se také jejich postojům k hospodářské, sociální a pandemické politice, vnitřní bezpečnosti, rozvojové spolupráci, k migraci a změnám klimatu, rodinné politice, politice rovnosti žen a mužů, k právu na život, ke vzdělání atd. 

Vypracování studie zadalo saské Katolické vzdělávání dospělých. Podle předsedy Franka Seibela má podpořit celoněmeckou debatu o volebních programech.

Zdroj: Kathpress

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony