Německá církevní nemocnice je připravena přijímat české covidové pacienty

Německá církevní nemocnice je připravena přijímat české pacienty
15. února 2021 Události Autor: Dominik Číž

Nemocnice Milosrdných bratří v bavorském Schwandorfu je podobně jako část dalších německých nemocnic připravena přijímat české covidové pacienty. Na dotaz Proglasu to dnes v písemném vyjádření uvedl její pracovník Michael Vogl.

"S obavami a velkým soucitem sleduje Nemocnice milosrdných bratří sv. Barbory ve Schwandorfu vývoj epidemie a celkovou zdravotní situaci v sousedním příhraničí. Na požádání již naše nemocnice vyjádřila svou připravenost přijímat české pacienty s covid-19, a to například z Chebu. Tato naše ochota nadále trvá," píše Vogl. Církevní nemocnice ve Schwandorfu, vzdálená zhruba 40 kilometrů od hranic, podle něj zaměstnává čtyři lékaře a pět zdravotníků od nás a v minulém roce hospitalizovala dvanáct Čechů.

Navzdory nabídce pomoci od nemocnic v německém příhraničí jsou pacienti z Chebska a Sokolovska nadále rozhodnutím tuzemského ministerstva zdravotnictví převáženi do vzdálenějších nemocnic po celé České republice. 

Foto: ilustrační, pixabay.com

NyníHudební siesta
Skladba: Concerto grosso e moll op.3 č. 3 - Allegro; Autor: Geminiani Francesco; Dirigent: Biondi Fabio; Soubor: Europa Galante
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony