Na Slovensku vysvětili nového pomocného biskupa pro Spišskou diecézi

Na Slovensku vysvětili nového pomocného biskupa pro Spišskou diecézi
24. června 2020 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Stal se jím rodák z Nižné na Oravě, dosavadní farář a děkan v Kežmarku Mons. Ján Kuboš, jehož do funkce jmenoval papež  František 25. března 2020. Vkládáním rukou a konsakrační modlitbou v katedrále sv. Martina ve Spišské Kapitule jej vysvětil apoštolský nuncius na Slovensku Giacomo Guido Ottonello, emeritní pomocný biskup Spišské diecéze Andrej Imrich a spišský biskup Štefan Sečka, který byl hlavním světitelem.

"Chci vyjádřit radost a vděčnost, že Svatý otec František ustanovil nového člena biskupského sboru, který v jednotě s ním as ostatními biskupy bude posvěcovat lidi v pravdě Kristova evangelia a bude jejich pastýřem. Dobrý pastýř volá každou ovci jménem, zná je a ovce jdou za ním, protože znají jeho hlas. Nynější papež František, proto často žádá od nás kněží: "Buďte pastýři, kteří jsou cítit vůní po ovcích." Milý spolubratře, přeji a vyprošuji Ti, aby si i ty v svém poslání naplňoval tato slova papeže, který tě vybral za pomocného biskupa pro naši diecézi. Čiň to v duchu tvého biskupského hesla: V každé dobrotě, spravedlnosti a pravdě", vzkázal v homilii novému biskupovi jeho hlavní světitel biskup Sečka , který do služby biskupa vstupoval před 18 lety jako druhý pomocný biskupe Františka Tondry a po jeho smrti v roce 2012 se stal jeho nástupcem v čele diecéze.
 
V homilii spišský biskup připomněl erb nového pomocného biskupa, ve kterém se nachází katedrální chrám svatého Martina. "Ať Ti připomíná spojení a službu pro dobro Božího lidu Spišské diecéze. V první řadě se já sám  budu opírat o tvou ochotu, spolupráci i radu. V tvé osobě přichází pro diecézi nová síla. Věřím, že i nové nadšení a horlivost. Vzhledem k velikosti diecéze, přibývajícími úlohami, ale i pro mé ubývající síly potřebuji, aby se zajistila duchovní péči o věřící," řekl Mons. Štefan Sečka a Jána Kuboše ustanovil zodpovědným za kněžskou formaci. Vyzval jej, aby využil své zkušenosti zejména z působení v kněžském semináři v pozici spirituála. 
 
Zdroj: tkkbs

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony