Služby se ujal momentálně nejmladší katolický biskup světa, je z Rumunska

Služby se ujal momentálně nejmladší katolický biskup světa, je z Rumunska
23. června 2020 Události Autor: Filip Breindl

65 let dělí narození nejstaršího a nejmladšího katolického biskupa na světě. Rekordní hodnoty se v těchto dnech změnily na obou stranách po úmrtí dosavadního doyena biskupského sboru a vysvěcení momentálně nejmladšího biskupa.

V neděli zemřel chilský emeritní arcibiskup Bernardino Pinera Carvallo. 22. září by se dožil 105 let. Působil v La Sereně, byl také strýcem chilského prezidenta Sebastiana Pinery. Podle serveru catholic-hierarchy je nyní nejstarším katolickým biskupem na světě Španěl Damián Iguacén Borau, který vedl diecézi San Cristobal de La Laguna o Tenerife na Kanárských ostrovech. Narodil se v únoru 1916, tedy před více než 104 lety. Celkem server eviduje šest biskupů starších sto let.

Zároveň se služby ujal nejmladší katolický biskup na světě - svěcení přijal 38letý Cristian Crisan, který se stal pomocným biskupem řeckokatolické eparchie Fagaras a Alba Iulia v Rumunsku. Je o čtyři dny mladší než ukrajinský biskup Stepan Sus, který byl vysvěcen na začátku roku (oba narozeni v říjnu 1981).

Mezi českými a moravskými biskupy je momentálně nejstarší 84letý Petr Esterka, emeritní pomocný biskup brněnské diecéze sloužící krajanům v zahraničí. Nejmladším je administrátor ostravsko-opavské diecéze Martin David, který by měl 15. srpna oslavit 50. narozeniny.

 

 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony